Të gjitha lajmet

XHIROJA 10

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë

Nesër fillon pjesa e dytë në Ligën e Parë


25 January, 2021 @22:53

Pjesa e dytë në Ligën e Parë në basketbollin e Kosovës, do të fillojë nesër.

Ndeshja e vetme e ditës së nesërme do të luhet në mes të Feronikelit dhe Istogut nga ora 17:00.

Më 27.01.2021 (19:00), do të luhet derbi i Ligës së Parë në mes të Dritës dhe AS Prishtinës.

TABELA AKTUALE

Më 28.01.2021 (16:00) Prishtina e Re e pret Vushtrrinë, kurse më 29.01.2021, xhiroja e 10 do të mbyllet me dy ndeshje. Megasport e pret Lipjanin nga ora 17:00, kurse nga 18:15 MH Prishtina - New Basketi.


FERONIKELI - ISTOGU

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Feronikeli-Istogu hapin pjesën e dytë në Ligën e Parë

26/01/21 @ 09:25

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

15/01/21 @ 18:27

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Sollova te Vëllaznimi

15/01/21 @ 18:12

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

FBK Liga e Parë/Transfere

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15/01/21 @ 15:54

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

FBK Liga e Parë/International/Transfere

Istogu për herë të parë merr një amerikan

14/01/21 @ 15:05

SUPERLIGA

Vëllaznimi liron edhe një basketbollist

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi liron edhe një basketbollist

13/01/21 @ 16:23

TRANSFER

Istogu transferon qendrën e talentuar

FBK Liga e Parë

Istogu transferon qendrën e talentuar

13/01/21 @ 15:22

TRANSFER

Drita zyrtarizon dy përforcimet

FBK Liga e Parë

Drita zyrtarizon dy përforcimet

13/01/21 @ 13:01

"MIZAHIR ISMA" HAT-TRICK PËR ORGANIZIM

Final 8 i Kupës, për herë të tretë me radhë në Rahovec

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Final 8 i Kupës, për herë të tretë me radhë në Rahovec

12/01/21 @ 23:55


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë