Të gjitha lajmet

PLAY OUT / AS PRISHTINA - TREPÇA

Nesër ndeshja e parë e PlayOutit: AS Prishtina - Trepça

Nesër ndeshja e parë e PlayOutit: AS Prishtina - Trepça

13 October, 2020 @14:11

Pas 7 muajve pushimi, Superliga kthehet me ndeshjen e Play-Outit në mes të AS Prishtinës dhe Trepçës.

Ndeshja e parë e Play-Outit do të luhet nesër (14 tetor) në ora 17:00 në palestrën e “Don Boskos”.

AS Prishtina në stinorin e kaluar kishte bilanc prej 8 fitoreve e 2 humbjeve dhe me dy ndeshje më pak ishte në pozitën e katërt në Ligën e Parë, kurse Trepça në pozitën e shtatë me 7 fitore e 17 humbje në Superligë.

Ndeshja e kthimit do të luhet të shtunën (17 tetor) në Mitrovicë.

TREPÇA

Azemi: Do të luajmë me seriozitet ndaj AS Prishtinës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @14:41

Njëri ndër lojtarët më të mirë në histori të Trepçës, Besnik Azemi, ka folur për ndeshjen e Play Outit kundër…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

KARAGAÇ

KB Peja me komunikatë, pas fazës emergjente organizon kuvendin

11 October, 2020 @18:40

Njëra ndër skuadrat më të trofeshme në basketbollin e Kosovës, KB Peja, ka dalë me letër të hapur për publikun…

VRESHTARËT

Rahoveci kompletohet, pret fillimin e stinorit

Foto: KB Rahoveci/fb

11 October, 2020 @18:13

Skuadra e Rahovecit pas arritjes së treshes së huaj në ekip dhe formës së mirë që po gëzojnë lojtarët vendor,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga