Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / RAHOVECI - TREPÇA

Ç3: Ngushtohet epërsia në “Mizahir Isma”

KB Rahoveci

Ç3: Ngushtohet epërsia në “Mizahir Isma”

11 February, 2020 @20:47

Edhe pse Rahoveci e filloi çerekun e tretë më mirë, mitrovicasit u stabilizuan shpejt, për të shënuar vetëm një pikë më pak se Rahoveci në këtë 10 minutësh dhe kështu epërsia që Trepça e kishte pas pjesës së parë, u zvogëlua vetëm për një.

Pas 30 minutave lojë, Rahoveci 61-68 Trepça.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

FBK

FIBA Europe edhe dy vjet vazhdon mbështetjen ndaj FBK-së

16 June, 2020 @15:11

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) për vitin e gjashtë radhazi është fituese e projektit të FIBA Europe për zhvillim…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga