Të gjitha lajmet

TERMINET / XHIRO 10

Nis stinori pranveror në Ligën e Femrave

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Nis stinori pranveror në Ligën e Femrave

9 February, 2019 @10:44

Sot nis stinori pranveror në Ligën e Femrave në basketboll.

Drita e Prishtina, do ta hapin pjesën e dytë të stinorit sot me fillim nga ora 15:30.

NDESHJET E XHIROS

Të dielën do të përballen Sfera me Vëllaznimin (12:00), Vushtrria me Bashkimin (12:00) dhe Kastrioti me Penzën (17:00).

Ndërsa skuadra mitrovicase Trepça pushon.

TABELA AKTUALE

Pjesën e parë të stinorit kampionet aktuale vashat e Bashkimit e mbyllën pa asnjë humbje në krye të tabelës.

KOSOVA U18

Pa fitore, të fundit në renditje të evropianit

Foto: fiba.com

14 July, 2019 @22:32

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë përfunduar sot Evropianin e Divizionit B të mbajtur në Shkup, me humbje ndaj Maqedonisë Veriore…

DISFATA E RADHËS

Kosova U18 drejt pozitës së fundit në evropian

Foto: fiba.com

13 July, 2019 @16:32

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës U18 është mposhtur edhe në ndeshjen e radhës pozicionuese në Evropianin e femrave të Divizionit…

KOSOVA U18

Faza grupore, përfundon pa fitore

Dea Pushkolli, lojtarja më e dalluar e Kosovës U18 në kampionat/ Foto: fiba.com

10 July, 2019 @22:37

Basketbollistet e Kosovës U18 janë mposhtur sot edhe nga Finlanda U18 në kuadër të ndeshjes së fundit të fazës grupore…

KOSOVA U18

Humbje minimale, e katërta me radhë

Foto: fiba.com

10 July, 2019 @11:43

Vajzat e Kosovës U18 kanë pasur rastin më të mirë për të siguruar fitoren e parë në Grupin A të…

EURO U-18/ DIV B

Humbja e radhës nga U18-shet

Foto: fiba.com

8 July, 2019 @10:47

Basketbollistet e Kosovës U18 kanë pësuar edhe në ndeshjen e tretë të grupit në kuadër të Evropianit për moshat nën…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave