Të gjitha lajmet

GAME 3: BLAZERS - WARRIORS

Një fitore larg finales së madhe

FOTO/ nba

Një fitore larg finales së madhe


19 May, 2019 @9:52

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, është një fitore larg finales së madhe.

Warriorsat e mposhtën Portlandin në ndeshjen e tretë të serisë finale të Konferencës Perëndimore me rezultat 110-99 dhe kaluan 3-0 në epërsi në seri.

Portlandi përsëri nuk arriti ta kontrollojë epërsinë që e kishte gjatë lojës. Djelmoshat e trajnerit Steve Kerr, disavantazhin prej -18 pikëve, e kthyen në avantazh dhe e mposhtën kundërshtarin.

Golden State edhe në këtë ndeshje ishte pa super yllin Kevin Durant, derisa shkëlqyen Stephen Curry me 36 pikë, 6 kërcime dhe Draymond Green me triple-double prej 20 pikëve, 13 kërcimeve e 12 asistimeve.

Te Portlandi koshashënuesi më i mirë ishte CJ McCollum me 23 pikë, derisa Damian Lillard luajti me probleme në brinjtë e tij dhe shënoi 19 pikë, por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e katërt e serisë do të luhet më 21 maj përsëri në palestrën e Portlandit në ora 03:00. Në rast se fiton Golden State Warriors, ata do të kualifikohen në finalen e madhe për herë të pestë radhazi.


JAZZ - PELICANS

7 fitore rresht, seria më e gjatë aktualisht

NBA

7 fitore rresht, seria më e gjatë aktualisht

22/01/21 @ 10:04

BUCK - LAKERS

James me rekord të stinorit, ende pa humbje si mysafir

NBA

James me rekord të stinorit, ende pa humbje si mysafir

22/01/21 @ 09:43

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

NBA

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21/01/21 @ 10:13

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

NBA

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

21/01/21 @ 10:03

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

NBA/Euroleague

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20/01/21 @ 15:02

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

NBA

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20/01/21 @ 10:01

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

NBA

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19/01/21 @ 10:01

LAKERS - WARRIORS

Warriors nga -19, triumfon ndaj kampionit

NBA

Warriors nga -19, triumfon ndaj kampionit

19/01/21 @ 09:53

REKORD

Damian Lillard kalon Kobe Bryantin

NBA

Damian Lillard kalon Kobe Bryantin

18/01/21 @ 23:30

GRIZZLIES - SIXERS

Morant rikthehet, e katërta rresht për Memphis

NBA

Morant rikthehet, e katërta rresht për Memphis

17/01/21 @ 09:26


Të gjitha lajmet nga NBA