Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: TEUTA-TIRANA

Një pikë dallim pas pjesës së parë në derbi

Një pikë dallim pas pjesës së parë në derbi


4 December, 2021 @17:42

Dueli derbi i skuadrave të Shqipërisë në Ligën Unike mes Teutës dhe Tiranës ka mbyllë pjesën e parë me një pikë dallim!

Teuta është në epërsi ndaj tiranasve me rezultat 35-34 [13-24, 22-10] pas çerekëve krejtësisht dominues për mysafirët të parën, ndërsa për vendasit në të dytën.

Cameron Saterwhite me 11 pikë është më efikasi te Djemtë e detit në pjesë të parë, ndërsa te mysafirët nga kryeqyteti po dallohet Eldi Hysa me 9 pikë.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike