Të gjitha lajmet

GAME 6: SIXERS - RAPTORS

Nuk dorëzohen, finalisti caktohet në ndeshjen e 7

FOTO/ nba

Nuk dorëzohen, finalisti caktohet në ndeshjen e 7

10 May, 2019 @11:33

Philadelphia 76ers, shënoi fitore ndaj Toronto Raptorsit më lehtë se sa që pritej.

Sixers e mposhti kundërshtarin me rezultat 112-101.

Fitorja e Phillyt erdhi falë lojës ekipore të tyre, me gjashtë lojtarë që luajtën me pikë dyshifrore. Prej tyre u dalluan Jimmy Butler me 25 pikë, Ben Simmons me 21 pikë dhe Joel Embiid me double-doble prej 17 pikëve e 12 kërcimeve.

Performanca prej 29 pikëve, 12 kërcimeve e 5 asistimeve e Kawhi Leonardit, nuk mjaftoi për ta kualifikuar Toronton në finale të Konferencës.

SKEMA E PLAY OFFIT

Rezultati i serisë është 3-3, derisa finalisti i Konferencës Lindore do të caktohet në ndeshjen e shtatë në palestrën e Torontos më 13 maj në ora 01:00.

GAME 6: BLAZERS - NUGGETS

Lillard e McCollum dërgojnë serinë në ndeshjen e shtatë

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:05

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur Denver Nuggetsin me rezultat 119-108 në ndeshjen e gjashtë, e barazoi serinë në 3-3. …

GAME 5: WARRIORS - ROCKETS

Fiton ndeshjen, humbë yllin

FOTO/ nba

9 May, 2019 @10:58

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, shënoi një “fitore të Pirros” ndaj Houstonit mbrëmë me rezultat 104-99. Kjo për…

GAME 5: BUCKS - CELTICS

Pas 18 viteve në finale të Konferencës

FOTO/ nba

9 May, 2019 @10:33

Milwaukee Bucks, pas humbjes në ndeshjen e parë kundër Bostonit, duke e mposhtur në katër ndeshje rresht kundërshtarin, u kualifikua…

GAME 4: CELTICS - BUCKS

Një fitore larg finaleve

FOTO/ nba

7 May, 2019 @10:19

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë, Milwaukee Bucks tani është shumë afër finaleve të Konferencës Lindore. Bucks e…

GAME 4: ROCKETS - WARRIORS

Rockets barazon serinë

FOTO/ nba

7 May, 2019 @9:51

Skuadra e Houston Rockets, duke e mposhtur Golden State Warriorsat në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 112-108, e…

Të gjitha lajmet nga NBA