Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYOFFS

Orari i ndeshjeve të dyta të Play Offit

Orari i ndeshjeve të dyta të Play Offit


19 April, 2021 @13:14

Caktohet orari i ndeshjeve të dyta çerekfinale të Play Offit në Superligë.

Ndeshjet e dyta do të luhen të martën (20.04.2021).

Sigal Prishtina e pret Pejën nga ora 17:00, kurse Bashkimi e Golden Eagle Ylli takohet në Prizren nga ora 20:15.

SKEMA E PLAY OFFIT

Peja e Bashkimi nëse i fitojnë ndeshjet do të kualifikohen në gjysmëfinale të Play Offit, ndërsa Prishtina e Ylli nëse dëshirojnë të mos eliminohen i nevojitet fitorja me çdo kusht.


FINALS: KBF PENZA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi për ta barazuar serinë, Penza kërkon fitoren e dytë

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi për ta barazuar serinë, Penza kërkon fitoren e dytë

19/04/21 @ 10:01

FINALS: DRITA - ISTOGU

Finalja që çon në Superligë, nis sot

FBK Liga e Parë

Finalja që çon në Superligë, nis sot

19/04/21 @ 09:55

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Ylli - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Ylli - Bashkimi

18/04/21 @ 23:05

GAME 1: YLLI - BASHKIMI

Bashkimi befason, merr avantazhin e terrenit

FBK Superliga

Bashkimi befason, merr avantazhin e terrenit

18/04/21 @ 22:14

YLLI - BASHKIMI

Ndeshja shkon në vazhdime

FBK Superliga

Ndeshja shkon në vazhdime

18/04/21 @ 21:52

YLLI - BASHKIMI

Ç3: Ylli rikthen epërsinë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Ylli rikthen epërsinë, edhe 10 minuta lojë

18/04/21 @ 21:24

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga