Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

READY FOR TROPHY

Orari i ndeshjeve të Final Four në Ligën Unike

Orari i ndeshjeve të Final Four në Ligën Unike


14 April, 2022 @15:00

Në konferencën e sotme për shtyp në zyret e FBK-së, ku u zyrtarizua organizimi i Final Four të Ligës Unike 2021/22 në Karagaç të Pejës nga KB Peja, është bërë i ditur ndër të tjera edhe orari i ndeshjeve gjysmëfinale të PlayOffit.

Organizimi është thënë që do të jetë i nivelit të lartë, ndërsa sekretarja e përgjithshme e FBK-së Elvira Dushku ka bërë të ditur se shuma e shpërblimit për katërshen e Final Fourit në total është 25 mijë euro.

Dulet do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme, më 20 e 21 prill 2022.

E mërkurë, 20 prill

17:00 Ylli - Teuta
20:30 Peja - Prizreni

E enjte, 21 prill

17:00 Dueli për vendin e tretë
20:30 Finalja.

Biletat për të gjitha ndeshjet kushtojnë 10 euro, është bërë e ditur në konferencë për shtyp, ndërsa për një ndeshje, 5 euro.

Ky është Final Four i dytë radhazi në të gjitha garat që po e merr KB Peja në organizim pas atij të shkurtit në Kupë të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike