Të gjitha lajmet

GAME 5: LAKERS - ROCKETS

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

FOTO / NBA

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

13 September, 2020 @8:51

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Huston Rocketsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 119-96, është kualifikur në finale të Konferencës Perëndimore.

Me dominim total që nga minuta e parë e deri në fund, Lakers triumfoi ndaj kundërshtarit dhe me lehtësi u kualifikua tutje.

Super ylli LeBron James shkëlqeu me 29 pikë, 11 kërcime e 7 asistime, derisa me double-double luajti edhe Anthony Davis (13 pikë e 11 kërcime).

Te Houston James Harden ishte më i miri me 30 pikë, 6 kërcime e 5 asistime, kurse Russell Westbrook luajti me vetëm 10 pikë.

Los Angeles Lakers u kualifikua në finale të Konferencës Perëndimore për herë të parë që nga 2010, duke e mposhtur Houstonin me rezultat 4-1 në seri.

Në finale të Konferencës Perëndimore, Laker do të përballet me fituesin nga dueli Los Angeles Clippers - Denver Nuggets ku rezultati aktual është 3-2 në të mirë të Clippersave.

GAME 7: RAPTORS - CELTICS

Boston dërgon kampionin në shtëpi, kualifikohet në finale

12 September, 2020 @10:16

Boston Celtics e mposhti Toronto Raptorsin në ndeshjen e shtatë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Lindore me rezultat 87-92 dhe…

GAME 4: ROCKETS - LAKERS

LeBron e Davis shkëlqejnë për 3-1

FOTO / NBA

11 September, 2020 @9:30

Me dominim total, Los Angles Lakers e mposhti Houston Rocketsin me rezultat 100-110. Lakers nga minuta e parë e deri…

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore. Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total…

GAME 6: CELTICS - RAPTORS

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:45

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, e mposhti Boston Celticsin pas 2 vazhdimeve me rezultat 122-125 dhe e barazoi serinë…

GAME 3: ROCKETS - LAKERS

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:45

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë kundër Houstonit, Lakers e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur…

Të gjitha lajmet nga NBA