Të gjitha lajmet

NEW BASKET - PRISHTINA E RE

Pas 3 xhirove New Basket fiton, Prishtina e Re ende pa fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Pas 3 xhirove New Basket fiton, Prishtina e Re ende pa fitore


16 November, 2020 @15:03

Skuadra prizrenase New Basket, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 76-64, e regjistroi fitoren e parë të sezonit 2020/21 pas 3 xhirove të zhvilluara.

Më të dalluarit te New Basketi ishin Hajriz Hazeri me 20 pikë, 8 asistime, 7 topa të rrëmbyer e 6 asistime, Besmir Memaj me 12 pikë, Bardh Rexha me 11 pikë, 16 kërcime e 5 topa të rrëmbyer dhe Ardit Memçaj me 11 pikë të tjera.

Te Prishtina e Re të vetmit me pikë dyshifrore ishin Hadrian Paqarizi me 11 pikë dhe Arbër Smajli me 10 pikë.

TABELA AKTUALE

New Basket pas 3 xhirove ka bilanc prej 1 fitoreve e 2 humbjeve, kurse Prishtina e Re së bashku me Lipjanin ende nuk kanë fitore të shënuara në sezonin 2020/21.

Në xhiron tjetër New Basket takohet me Istogun, derisa Prishtina e Re me Lipjanin.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë