Të gjitha lajmet

FINAL 8

Pas duelit Prishtina - Ylli, dalin në shitje biletat për gjysmëfinale të Kupës

Pas duelit Prishtina - Ylli, dalin në shitje biletat për gjysmëfinale të Kupës

12 February, 2020 @16:56

Organizatori i Final 8 të Kupës së Kosovës, KB Rahoveci, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se biletat për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës do të dalin menjëherë pas përcaktimit të fituesit të ndeshjes Prishtina - Ylli, që është edhe dueli i fundit çerekfinal.

Çmimi i biletave për gjysmëfinale është 2.5 euro, ndërsa për finale biletat do të kushtojnë 3 euro. Ndërsa biletat do të dalin në shitje prej orës 21:00 sonte.

Deri tash gjysmëfinalen e Kupës e kanë siguruar Peja dhe Rahoveci, pasi që mposhtën rivalët çerekfinal, Prizrenin dhe Trepçën përkatësisht.

SKEMA E KUPËS

Sonte kuptohen edhe gjysmëfinalistët tjerë, pas ndeshjeve Bashkimi - Feronikeli (që po zhvillohet në këto momente) dhe Prishtina - Ylli.

Mbrojtës i trofeut të Kupës është Prishtina, që kishte fituar Rahovecin në finale, në vitin e kaluar.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga