Të gjitha lajmet

GAME 3: RAPTORS - BUCKS

Pas dy vazhdimeve ngushtohet seria

FOTO/ nba

Pas dy vazhdimeve ngushtohet seria

20 May, 2019 @11:37

Në ndeshjen e tretë të serisë finale të Konferencës Lindore në mes të Torontos dhe Milwaukeet, nuk mjaftuan 4 çerekët për ta caktuar fituesin e ndeshjes.

Pas dy vazhdimeve të zhvilluara, Toronto Raptors e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 118-112 dhe e ngushtoi serinë në 2-1.

Ylli i ndeshjes te skuadra kanadeze ishte Kawhi Leonard. Ai një kohë të gjatë luajti duke çaluar pasi e lëndoi këmbën por nuk u dorëzua dhe e mbylli ndeshjen me 36 pikë, 9 kërcime e 5 asistime. Leonardi u ndihmua edhe nga Pascal Siakam me 25 pikë e 11 kërcime.

Në humbjen e Bucksave ndikoi edhe performanca e super yllit Giannis Antetokonmpos, i cili edhe pse në mbrojtje i rrëmbeu 25 kërcime, shënoi vetëm 12 pikë. Më i dalluari te Milwaukee ishte Geroge Hill me 24 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Rezultati në seri tani është 2-1 në favor të Milwaukeet, derisa ndeshja e katërt do të luhet përsëri te palestra e Torontos më 22 maj në ora 02:30.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga