Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RIKTHEHET SUPERLIGA

Pas ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet Superliga

Pas ndeshjeve të kombëtareve, rikthehet Superliga


Teksti: FBK

30 November, 2021 @14:49

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e 12-të në Superligë.

Ndeshja e parë zhvillohet ndërmjet kampionit Ylli dhe skuadrës së fundit në renditje, Dritës. Suharekasit kanë tetë fitore dhe katër humbje, kurse gjilanasit kanë 11 humbje në 11 ndeshje, duke qenë skuadra e vetme në elitë pa fitore.

Takim më i barabartë shihet mes Rahovecit dhe Prishtinës. Vreshtarët kanë dy fitore dhe nëntë humbje, kurse prishtinasit gjashtë fitore dhe pesë humbje.

Sfida pritet të jetë e barabartë, duke marrë parasysh se të dy skuadrat do të hyjnë vetëm për fitore.

Përballja e fundit zhvillohet mes Trepçës dhe Bashkimit, dy skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës dhe që kanë pasur rivalitet mes tyre ndërmjet veti në vitet e fundit.

Mitrovicasit janë në vendin e parë me nëntë fitore dhe dy humbje, kurse prizrenasit kanë gjashtë fitore dhe pesë humbje.

Prizreni 16 – Peja do të llogaritet rezultati i arritur në Ligën Unike.

Superliga - Java 12

E mërkurë

17:00 Golden Eagle Ylli - Drita
19:00 Rahoveci - Sigal Prishtina

E enjte

19:00 Trepça - Bashkimi
Prizreni 16 - Peja (REZULTATI I LIGËS UNIKE)


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga