Të gjitha lajmet

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.

Verdhezinjtë që iu rikthyen Superligës në fillim të stinorit 2019/20 dhe u përforcuan shumë në afatin kalimtar të janarit, triumfuan në finalen e Kupës së Kosovës duke e marrë trofeun e parë të vitit 2020.

Mirëpo, pas shpërthimit të pandemisë coronavirus, gjërat ndryshuan.

Ditë më parë FBK anuloi stinorin e Superligës 2019/20 dhe nuk ka shpallë kampion të garës.

Me këtë, s’pritet të ketë as fitues të kampionatit që rrjedhimisht do të çojë në mosorganizimin e ndeshjes së Superkupës së Kosovës, që zakonisht luhet një javë para fillimit të stinorit të ri 2020/21.

E kështu, Peja me shumë gjasa do të jetë skuadra e vetme e dalë me trofe nga ky vit.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga