Të gjitha lajmet

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

Peja e vetmja me trofe në 2020


2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.

Verdhezinjtë që iu rikthyen Superligës në fillim të stinorit 2019/20 dhe u përforcuan shumë në afatin kalimtar të janarit, triumfuan në finalen e Kupës së Kosovës duke e marrë trofeun e parë të vitit 2020.

Mirëpo, pas shpërthimit të pandemisë coronavirus, gjërat ndryshuan.

Ditë më parë FBK anuloi stinorin e Superligës 2019/20 dhe nuk ka shpallë kampion të garës.

Me këtë, s’pritet të ketë as fitues të kampionatit që rrjedhimisht do të çojë në mosorganizimin e ndeshjes së Superkupës së Kosovës, që zakonisht luhet një javë para fillimit të stinorit të ri 2020/21.

E kështu, Peja me shumë gjasa do të jetë skuadra e vetme e dalë me trofe nga ky vit.

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Caktohet kundërshtari i Bayernit në Kampionatin Botëror të Klubeve

19 January, 2021 @23:32

Kampionati Botëror i Klubeve 2020, do të mbahet në Katar. Pas shortit të hedhur, në raundin e dytë do të…

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

Të gjitha lajmet nga