Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Peja konfirmon, 5 basketbollistë pozitiv në COVID-19

Peja konfirmon, 5 basketbollistë pozitiv në COVID-19

16 November, 2020 @17:44

Skuadra e vetme e pamposhtur në Superligë, KB Peja, ka bërë të ditur para pak çastesh se pesë basketbollistë të ekipit dhe disa anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitiv në COVID-19.

Verdhezinjtë që nisin stinorin shumë mirë, duke arritur bilans 3-0 pas 3 ndeshjeve të para, tashmë duhet të futen në izolim duke respektuar masat dhe rekomandimet e IKSHPK-së, deri në shërimin e të gjithë të infektuarve.

Përndryshe, edhe te KB Prishtina është thënë që të ketë dyshime për rezultate pozitive me COVID-19, por klubi s’ka konfirmuar asgjë, derisa FBK ka shtyer ndeshjet e bardhekaltërve.

PRIZRENI - YLLI

Sot Prizreni-Ylli, pritet debutimi i Kastratit e Morinës

17 January, 2021 @10:36

Ndeshja e dytë e ditës së sotme do të luhet në mes të Prizrenit dhe Yllit nga ora 17:00. Prizreni…

PEJA PRISHTINA

Derbi Peja-Prishtina nga ora 15:00

17 January, 2021 @10:31

Derbi në mes të Pejës dhe Prishtinës do të luhet sot nga ora 15:00, në kuadër të xhiros së 15…

TRANSFER

Rriten apetitet te Trepça, transferohet qendra greke

16 January, 2021 @20:53

Pas fitores së parë në gjysmën e dytë të kampionatit që u arrit sot ndaj Bashkimit, apetitet te skuadra e…

FBK

Këto janë risitë në transmetim

16 January, 2021 @20:18

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) njofton opinionin për risitë në basketbollin kosovar si rrjedhojë e nënshkrimit të marrëveshjes së…

TREPÇA

Si ridebutoi Drilon Hajrizi te Trepça?

16 January, 2021 @19:37

Drilon Hajrizi pas 7 vite e gjysmë, luajti ndeshjen e parë me skudrën e Trepçës. Trepça e mposhti Bashkimin, derisa…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga