Të gjitha lajmet

VLLAZNIA - PEJA

Peja konfirmon, Dardani e Driloni mungojnë sonte

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Peja konfirmon, Dardani e Driloni mungojnë sonte

25 February, 2020 @17:10

Para pak çastesh, Peja ka bërë të ditur se dy yjet e skuadrës Dardan Berisha e Drilon Hajrizi, nuk do të luajnë në ndeshjen kundër Vllaznisë, në kuadër të Ligës Ballkanike.

Dardani e Driloni ishin pjesë e përfaqësueses së Kosovës në ndeshjet kundër Islandës dhe Luksemburgut, në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Ndeshja në mes të Vllaznisë dhe Pejës luhet në ora 18:00, derisa ndeshjen mund ta ndiqni duke klikuar KËTU.

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League