Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri


20 October, 2020 @15:29

Edi Dzelalija është trajner i ri i Pejës. Njoftimin e ka bërë klubi pejan para pak çastesh, që ka zyrtarizuar trajnerin në fjalë.

Dzelalija 50-vjeçar së fundi ka qenë trajner i Shibenkës në Kroaci dhe më parë selektor i Kuvajtit. Ai është duke ushtruar zejen e trajnerit që nga viti 1991.

Ai është përzgjedhur trajneri më i mirë kroat i vitit 2012, kur pat drejtuar Jolly Shibenikun.


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike