Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e parë të huaj për edicionin e ri të garave.

Amerikani Robert Cartwright është shtesa e parë e huaj në skuadrën verdhezi. Ai luan në pozitën e fundorit dhe shquhet për asistime dhe efikasitet.

Cartwright është 25-vjeç dhe 188 centimetra i gjatë, derisa ka qenë pjesë e NCAA me ekipin UC Irvine në SHBA.

Në fakt, Cartwright ka qenë i paralajmëruar në stinorin e kaluar te KB Peja, gjatë marsit, si i huaji i fundit në ekip.

Por, për shkak të pandemisë stinori u ndërpre dhe ai mbeti i regjistruar si lojtar i verdhezinjëve.

 

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

FOTO / FBK

10 October, 2020 @19:36

Sot në Prizren është zhvilluar Klinika e parë e gjyqtarëve në Ligën Unike në të cilën kanë marrë pjesë gjyqtarë…

SHQIPONJAT

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

6 October, 2020 @13:06

Edhe pse KB Peja nuk bëri asnjë përforcim në afatin e rregullt kalimtar për edicionin që po vjen 2020/21 të…

MEDIA

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

30 September, 2020 @0:18

Dyshja më e famshme e basketbollit kosovar, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, do të vazhdojnë edhe për një edicion basketbollistik…

VRESHTARET

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci

29 September, 2020 @19:41

Njëri ndër lojtarët më me përvojë në basketbollin kosovar, Alban Veseli, para pak çastesh është zyrtarizuar te Rahoveci për stinorin…

LIGA UNIKE

Javën e ardhshme hidhet shorti për Ligën Unike

28 September, 2020 @14:36

Formimi i Ligës Unike është pritur me interesim të madh, si në Kosovë, po ashtu edhe në Shqipëri. Madje, funksionimi…

Të gjitha lajmet nga Liga Unike