Të gjitha lajmet

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri


11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e parë të huaj për edicionin e ri të garave.

Amerikani Robert Cartwright është shtesa e parë e huaj në skuadrën verdhezi. Ai luan në pozitën e fundorit dhe shquhet për asistime dhe efikasitet.

Cartwright është 25-vjeç dhe 188 centimetra i gjatë, derisa ka qenë pjesë e NCAA me ekipin UC Irvine në SHBA.

Në fakt, Cartwright ka qenë i paralajmëruar në stinorin e kaluar te KB Peja, gjatë marsit, si i huaji i fundit në ekip.

Por, për shkak të pandemisë stinori u ndërpre dhe ai mbeti i regjistruar si lojtar i verdhezinjëve.

 


EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20/10/20 @ 15:29

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16/10/20 @ 17:20

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

12/10/20 @ 15:42

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

Liga Unike

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

10/10/20 @ 19:36

SHQIPONJAT

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

06/10/20 @ 13:06

MEDIA

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

30/09/20 @ 00:18

VRESHTARET

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci

29/09/20 @ 19:41

LIGA UNIKE

Javën e ardhshme hidhet shorti për Ligën Unike

Liga Unike

Javën e ardhshme hidhet shorti për Ligën Unike

28/09/20 @ 14:36

NE TIRANE

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

Liga Unike/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Endrit Hysenagolli prezantohet te GogaBasket

17/09/20 @ 12:06

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16/09/20 @ 20:23


Të gjitha lajmet nga Liga Unike