Të gjitha lajmet

NË DITËN E FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

11 March, 2020 @23:55

Basketbollisti amerikan, Robert Cartwright, është përforcimi i fundit i huaj i Pejës në afatin kalimtar për këtë sezon në Superligë të Kosovës.

Sot u mbyll afati kalimtar për basketbollistë të huaj në Superligë dhe verdhezinjtë tashmë kanë kompletuar tërësisht skuadrën, në synimin e tyre për të fituar titullin e kampionit që në vitin e parë të rikthimit në Superligë pas suspendimit, pasi që në muajin e shkuar fituan edhe Kupën e Kosovës.

Robert Cartwright

I lindur më 4 gusht të vitit 1995 në Pasadena të Kalifornias, Cartwright është playmaker dhe pritet të organizojë edhe më mirë lojën e verdhezinjëve në javët e fundit të stinorit të rregullt, ku ekipi i drejtuar nga Adis Beciragic kërkon të ngritet sa më lartë në klasifikim.

Përndryshe Cartwright ka qenë pjesë e ekipit univeristar Irvine Anteaters ku në vitin 2019 ka pasur mesatare prej 21 minutash lojë, 7.1 pikë për ndeshje, 2.4 asistime dhe 34.6% saktësi në tentimet e tij për tre pikë.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga