Të gjitha lajmet

CLIPPERS - LAKERS

Për herë të parë këtë sezon, Lakers mposht Clippers

Për herë të parë këtë sezon, Lakers mposht Clippers

8 March, 2020 @23:54

Në derbin e Los Angelesit fitues doli Lakersi, duke e mposhtur për herë të parë në këtë sezon Clippersat me rezultat 103-112.

Clippersat e mbyllën pjesën e parë në epërsi, derisa Lakersat me super yjet LeBron James e Anthony Davis, arritën ta kthejnë epërsinë dhe ta mposhtin kundërshtarin.

Anthony Davis luajti me 30 pikë e 2 asistime, derisa u ndihmua nga LeBron James me 28 pikë, 9 asistime e 7 kërcime dhe nga Avery Bradley me 24 pikë të tjera.

Te Clippersat kësaj radhe nuk mjaftuan 31 pikët e Paul Georges dhe 27 të Kawhi Leonardit.

Në 3 përballje që i patën këta dy skuadra, Lakers arriti ta shijoj fitoren për herë të parë.

Lakers është në pozitën e parë në Konferencën Perëndimore, derisa Clippers në pozitën e dytë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga