Të gjitha lajmet

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit nga garat, ka ndërruar format për pjesën përfundimtare të saj.

“Në pajtim me ekipet e mbetura në garë, kampioni i vitit 2020 në BIBL do të vjen pas Final Fourit që do të organizohet në qytetin e Pejës, duke nisur prej 31 marsit dhe që përfundon me 1 prill,” është thënë në njoftimin e fundit të botuar para pak çastesh në faqen zyrtare të BIBL.

Para fillimit të Final Fourit, duhet të zhvillohet edhe një ndeshje dhe më 18 mars Vllaznia pret Ibrin e Rozhajës në Shkodër për të përcaktuar përfundimisht ekipin që do të përfundojë i treti në ligë, pasi që të dyja kanë bilans 4-6 për momentin.

Lider i BIBL në stinorin e rregullt ka qenë ekipi bullgar Academic, ndërsa pason Peja.

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

RAHOVECI - IBRI

Rahoveci dorëzohet në pjesën e dytë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @21:08

Skuadra e Rahovecit u mposht edhe një herë në “Mizahir Isma” kundër Ibrit. Rahoveci pjesën e parë e mbylli me…

Të gjitha lajmet nga Balkan League