Të gjitha lajmet

BIBL FINAL 4

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

Foto: KBPeja/fb

Peja zyrtarizon Final Fourin e BIBL-it

10 March, 2020 @14:45

Pas njoftimit të djeshëm nga faqja zyrtare e BIBL se Final Four i stinorit 2019/20 të kësaj lige do të organizohet në Pejë, sot edhe klubi i Pejës ka zyrtarizuar këtë njoftim.

Në një postim para disa minutësh në Facebook, skuadra verdhezi nga Peja ka bërë të ditur se kreu i klubit Art Gashi ka marrë përsipër organizimin e fazës finale të kësaj lige.

Në anën tjetër, informatat shtesë lidhur me ngjarjen që do të zhvillohet më 31 mars dhe 1 prill do të ipen më vonë.

Pjesëmarrësit e Final Fourit janë: Academic (BUL), Peja (KOS), Ibri (MZ) dhe Vllaznia (SHQ).

PAS LARGIMIT TË RAHOVECIT

BIBL ndërron formatin, Final Four në Pejë

9 March, 2020 @21:25

Sezoni 2019/20, ndër më të dobëtit e ligës ballkanike dhe me më së paku pjesëmarrës, pas largimit të KB Rahovecit…

DEBUTUESIT S'I DALIN HESAPET

Zyrtarizohet largimi në debutim i Rahovecit nga BIBL

4 March, 2020 @9:17

Skuadra debutuese këtë stinor në ligën ballkanike, KB Rahoveci, është përshëndetur para kohe nga stinori debutues në ligën e parë…

BIBL

Anulohet Peja-Rahoveci, Rahoveci tërhiqet nga Liga Ballkanike?

3 March, 2020 @16:28

Ndeshja mes Pejës dhe Rahovecit, që ishte paraparë të luhej nesër në “Karagaç” në kuadër të Ligës Ballkanike, është anuluar. …

RAHOVECI - IBRI

Rahoveci dorëzohet në pjesën e dytë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 February, 2020 @21:08

Skuadra e Rahovecit u mposht edhe një herë në “Mizahir Isma” kundër Ibrit. Rahoveci pjesën e parë e mbylli me…

RAHOVECI - IBRI

Ç3: Rahoveci në disavantazh, edhe 10 minuta lojë

26 February, 2020 @20:22

Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-64 në të mirë të Ibrit ndaj Rahovecit Nemanja Simovic me 19 pikë aktualisht…

Të gjitha lajmet nga Balkan League