Të gjitha lajmet

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

2 May, 2018 @11:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e kampionit në Prizren. Ekipi i femrave të Bashkimit pas përforcimeve të bëra në janar të këtij viti nuk ka shijuar fare humbjen në Ligë të Femrave dhe me të njejtin ritëm po vazhdon edhe në Play-Off, ku tashmë po udhëheq 2-0 serinë e finales ndaj Penzës.

Penza, do të mundohet t’i ndalë vajzat e ekipit prizrenas nesër pasdite në Karagaç, në ndeshjen që nis në ora 17:30, ndërsa seria finale luhet deri në tre fitore.

PLAYOFF SKEMA

FBK ka përcaktuar këta zyrtarë për ndeshjen e tretë të serisë: Ngadhnjim Shabani (gj. kryesor), me ndihmës Elldin Uglarin dhe Amar Djekovicin, ndërsa vëzhgues është Mehdi Gashi.

Në rast të fitores së Penzës, seria do të vazhdojë, kurse në rast se Bashkimi shënon edhe fitoren e radhës, atëherë vajzat e drejtuara nga trajneri Illmen Bajra do të shpallen kampione të Kosovës për stinorin 2017/18 në Ligën e Femrave.

Penza është kampione aktuale e Kosovës, ndërsa Bashkimi nuk e ka fituar titullin kampion që nga viti 2010, stinori 2009/10.

GAME 2: WARRIORS - PELICANS

Rikthehet me fitore

Foto: nba.com

2 May, 2018 @11:16

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans, është rikthyer nga lëndimi pas afro…

GAME 1: RAPTORS - CAVS

Cavs fiton pas vazhdimeve

Foto: nba.com

2 May, 2018 @11:09

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Toronto Raptorsin me rezultat 113-112 në vazhdime, kaloi 1-0 në epërsi në…

GAME 3 OFFICIALS

Përcaktohen gjyqtarët për ndeshjet e treta të serisë

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @11:04

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar gjyqtarët dhe vëzhguesit për ndeshjet e treta të serisë së Play-Offit të…

SONTE

Kalaja-Borea, vendimtare për Superligë

BOROZANI/ A. P.

2 May, 2018 @10:52

Kanë mbetur edhe rreth dhjetë orë për t’u përcaktuar ekipi i fundit që do të garojë në Superligë stinorin e…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Andi Vrapçani në Texas Lutheran

1 May, 2018 @15:21

Reprezentuesi U18 i Kosovës, Andi Vrapçani, është anëtar i ri i ekipit amerikan, Texas Lutheran, ka bërë të ditur vetë…

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore në gjysmëfinale

1 May, 2018 @9:39

Në takimin e parë gjysmëfinal të serisë mes Nymburkut dhe Svitavyt në Play Off-in e elitës çeke të basketbollit, Dardan…

DUELI I FUNDIT, OSE VAZHDIMI I SERISË

Rasti i fundit edhe për Yllin

BOROZANI/ A. P.

30 April, 2018 @15:40

Skuadra e Yllit, që ka ditur të bëj lojëra shumë të mira përgjatë stinorit të rregullt, do të ketë rastin…

DUELI I TRETË I SERISË

Të mërkurën, lufto ose fund i stinorit për Rahovecin

BOROZANI/A.P.

30 April, 2018 @15:27

Skuadra e Rahovecit, që shkroi historinë e klubit me kualifikim në Play-Off këtë stinor në Superligë (stinori i dytë si…

FINALET, NDESHJA 1: TIRANA - TEUTA

Teuta merr epërsinë e serisë

29 April, 2018 @23:58

Teuta e Durrësit duket serioze. Ekipi i djemëve të detit ka bërë befasinë e radhës në ndeshjen e parë të…

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 April, 2018 @21:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj Rahovecit,…

PENZA (F) - SFERA (F)

Penza i kthehet fitores

17 February, 2019 @22:14

Pas disfatës kundër Kastriotit, Penza arriti ta mposhtë Sferën me rezultat 98-63. Penza në këtë ndeshje nuk i ka përdorur…

VËLLAZNIMI (F) - DRITA (F)

Vendosen në pozitën e katërt

17 February, 2019 @17:49

Vashat e Vëllaznimit, duke e mposhtur Dritën me rezultat 56-27, u ngritën në pozitën e katërt në Ligën e Femrave. …

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Kampionet si në stërvitje!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 February, 2019 @19:37

Vashat e Bashkimit arritën një fitore të lehtë kundër Kastriotit, duke i mposhtur kundërshtaret me rezultat 103-51. Danisha Shaw ishte…

PRISHTINA (F) - TREPÇA (F)

Prishtina me fitore ndaj Trepçës

16 February, 2019 @19:33

Vashat e Prishtinës me lehtësi e mposhtën Trepçën me rezultat 87-33. Kjo ishte fitorja e tetë e stinorit për Prishtinës…

KASTRIOTI (F) - PENZA (F)

Kastrioti shfrytëzon krizën e Penzës

11 February, 2019 @11:42

Vashat e Kastriotit kanë shfrytëzuar krizën që po e përjeton Penza. Në 0.7 sekondat e fundit, kur ishte rezultati i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave