Të gjitha lajmet

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua në finale të Konferencës Perëndimore.

Skuadra e Portlandit, për herë të fundit në finale të Konferencës Perëndimore ishte në vitin 2000.

Denver Nuggets ishte në epërsi prej 17 pikëve gjatë lojës, por Portlandi me performancën e CJ McCollum, arriti të kthehet në lojë për ta mposhtur kundërshtarin.

McCollum shkëlqeu me 37 pikë e 9 kërcime, kurse te Denveri u dallua Nikola Jokic me 29 pikë e 13 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Portland në finale të Konferencës Perëndimore do të takohet me kampionin aktual Golden State Warriors të martën.

LOS ANGELES LAKERS

Frank Vogel për shpresa të mëdha

12 May, 2019 @10:19

Njëra ndër skuadrat më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Frank Vogel, arriti…

GAME 6: ROCKETS - WARRIORS

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

FOTO / nba

11 May, 2019 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat…

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20. Njoftimin për baseketbollistin e…

GAME 6: SIXERS - RAPTORS

Nuk dorëzohen, finalisti caktohet në ndeshjen e 7

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:33

Philadelphia 76ers, shënoi fitore ndaj Toronto Raptorsit më lehtë se sa që pritej. Sixers e mposhti kundërshtarin me rezultat 112-101. …

GAME 6: BLAZERS - NUGGETS

Lillard e McCollum dërgojnë serinë në ndeshjen e shtatë

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:05

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur Denver Nuggetsin me rezultat 119-108 në ndeshjen e gjashtë, e barazoi serinë në 3-3. …

Të gjitha lajmet nga NBA