Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European


Teksti: FBK

9 June, 2021 @11:50

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i kanë mësuar emrat e kundërshtarëve në FIBA Youth European Challengers 2021.

Këtë vit FIBA ka vendosur që të vazhdojë me organizimin e garave për U16, U18, U20 në të dyja konkurrencat, por në një format tjetër për shkak të Covid-19 dhe kufizimeve të udhëtimeve në disa shtete. Kësaj radhe FIBA Kampionatet Evropiane nuk janë ndarë në Divizione, por në Grupe, dhe këto grupe do të organizohen në disa shtete.

Përfaqësuesja U20 e Femrave do të marrë pjesë në Grupin E të FIBA U20 Women’s European Challengers, që do të organizohet në Shkup prej 13 deri më 18 Korrik 2021.

Kosova do të luaj në grup me Rumaninë, Sllovakinë, Luksemburgun dhe Maqedoninë e Veriut. Ndërkaq katër grupet tjera, ai A do të organizohet në Sofje të Bullgarisë, B në Sopron të Hungarisë, C në Konya të Turqisë dhe D në Yerevan të Armenisë.

Në FIBA U20 Women’s European Challengers garojnë gjithsej 28 shtete.

Përfaqësuesja U20 e Meshkujve do të marrë pjesë në Grupin E të FIBA U20 European Challengers që do të mbahet prej 20 deri më 25 Korrik 2021 në Sopron të Hungarisë. Në këtë qytet do të luhet edhe Grupi D me këto shtete pjesëmarrëse: Maqedonia e Veriut, Zvicra, Rumania e Luksemburgu.

Kosova është në grup me Bjellorusinë, Hungarinë e Sllovakinë. Ndërkohë grupet tjera do të organizohen si ai A në Brno të Çekisë, B në Tbilisi të Gjeorgjisë dhe C në Heraklion të Greqisë.

Në FIBA U20 European Challengers garojnë gjithsej 26 shtete.

Përfaqësuesja U18 e Meshkujve do të marrë pjesë në Grupin F të FIBA U18 European Challengers që do të mbahet prej 3 deri më 8 Gusht 2021 në Tiranë. 

Kosova është në grup me Shqipërinë dhe Moldavinë. Në Tiranë gjithashtu do të luhet edhe grupi G me katër shtete: Luksemburgu, Andorra, Gjibraltari dhe Malta. Ndërkohë grupet tjera do të mbahen në Shkup ai A, Tel Aviv - B, C - Konya, kurse grupi D dhe E ende nuk i ka të konformuara vendet ku do të organizohen.

Në FIBA U18 European Challengers garojnë gjithsej 32 shtete.

Duhet theksuar se FIBA U16 European Challengers, Grupi E do të organizohet në Prishtinë prej 16 deri më 21 Gusht 2021. Në këtë grup Kosova garon me Luksemburgun, Shqipërinë, Gjibraltarin, Moldavinë dhe Maltën.

Ndërkaq Grupi E organizohet në Shkup, ai B në Sofje, C në Novi Sad, si dhe D në Sofje.

Në FIBA U16 European Challengers garojnë gjithsej 31 shtete.


MVP

Qendra e parë MVP, pas Shaquille O’Neal

NBA

Qendra e parë MVP, pas Shaquille O’Neal

09/06/21 @ 11:19

GAME 1: JAZZ - CLIPPERS

Utah fillon me fitore gjysmëfinalet, Mitchell shkëlqen

NBA

Utah fillon me fitore gjysmëfinalet, Mitchell shkëlqen

09/06/21 @ 10:57

GAME 2: SIXERS - HAWKS

Embiid me rekord, barazohet seria

NBA

Embiid me rekord, barazohet seria

09/06/21 @ 10:32

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

COACH OF THE YEAR

Trajneri i vitit në NBA, Tom Thibodeau

NBA

Trajneri i vitit në NBA, Tom Thibodeau

08/06/21 @ 10:19

GAME 1: SUNS - NUGGETS

Suns në formë, i hap gjysmëfinalet me fitore

NBA

Suns në formë, i hap gjysmëfinalet me fitore

08/06/21 @ 09:53

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KOSOVA (F)

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

02/06/21 @ 16:21

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

KOSOVA (F)

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Grumbullohet për herë të parë pëfaqësuesja e Kosovës (F)

17/05/21 @ 20:26

KOSOVA U20

Basketbollisti i talentuar i bashkohet Kosovës U20

Përfaqësuesja

Basketbollisti i talentuar i bashkohet Kosovës U20

26/03/21 @ 18:37

KOSOVA U14

Kosova U14 grumbullohet sërish

Përfaqësuesja

Kosova U14 grumbullohet sërish

19/03/21 @ 15:45

KOSOVA U14

Grumbullohen U14, në kuadër të projektit të FIBA Evropës, YDF-së

Përfaqësuesja

Grumbullohen U14, në kuadër të projektit të FIBA Evropës, YDF-së

05/03/21 @ 21:20

FIBA WORLD RANKING

Përkundër humbjeve, Kosova s’lëviz nga vendi në FIBA renditje

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Përkundër humbjeve, Kosova s’lëviz nga vendi në FIBA renditje

02/03/21 @ 23:54


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja