Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KB PRIZRENI

Përforcimi i tretë i huaj, KB Prizreni zyrtarizon amerikanin 202 cm

Përforcimi i tretë i huaj, KB Prizreni zyrtarizon amerikanin 202 cm


9 August, 2022 @10:22

Vjen edhe përforcimi i tretë i huaj për KB Prizrenin.

Bëhet fjalë për amerikanin Donnie Tillman, që është i gjatë 202 centimetra dhe luan si alo-qendër.

Lojtari në fjalë ka përvojë në ligën NCAA1 me skuadra të ndryshme, e tash karrierën do ta vazhdojë në Kosovë te KB Prizreni.

Përveç Tillmanit, dy përforcimet e huaja të Prizrenit deri më tash janë Ivan Koljevic dhe Wayne Arnold.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga