Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA 3x3

Përfundon gara për djemtë e Kosovës 3x3

Foto: FBK

Përfundon gara për djemtë e Kosovës 3x3


Teksti: FBK

5 June, 2022 @15:40

Kosova 3x3 ka përfunduar garat edhe në konkurrencën e meshkujve. Ekipi i Kosovës është mundur nga Luksemburgu 10:19, duke përfunduar garat në FIBA Europe Cup.

Djelmoshat kosovarë e filluan më mirë ndeshjen me një epërsi prej tre pikësh, 5:2, e më pas edhe 8:3, por më pas kishte një rënie, dhe këtë e shfrytëzoi Luksemburgu duke barazuar rezultatin në 8:8, e më pas për të kaluar në epërsi 8:11 dhe 9:16, ndërsa në fund pësoi 10:19.

Kjo humbje ishte ndeshja e fundit e Kosovës në FIBA Europe Cup.


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja