Të gjitha lajmet

KOSOVA (F)

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

Teksti: FBK

12 June, 2018 @15:54

Përfaqësuesja U18 (Femrat) të mërkurën (13.06.2018) do të mbajë stërvitje në palestrën e kolegjit “ISP” në Prishtinë me fillim nga ora 15:00.

Kosova U18 do të garoj në Kampionatin Evropian U18, Divizioni B, që do të mbahet prej 3 deri më 12 gusht në Austri.

Kosova bën pjesë në Grupin D bashkë me këto shtete: Norvegjinë, Ukrainën, Bjellorusinë, Sllovakinë dhe Luksemburgun.

Lista e basketbollisteve të ftuara:

1. Besjana Martinaj
2. Diellza Dekaj
3. Melisa Ibrahimi
4. Enisa Kamerolli
5. Tringa Ukaj
6. Besjana Shala
7. Florentina Karavidaj
8. Yllka Berisha
9. Ergita Dema
10. Agnesa Rrahmani
11. Fjolla Ajeti
12. Astera Tuhina
13. Nora Sylejmani
14. Festa Bicurri
15. Diellza Leti
16. Leona RexhepiKOSOVA

Kanë filluar stërvitjet për përfaqësuesen e Kosovës

Foto: fiba.com

11 June, 2018 @19:38

Nën urdhërat e trajnerit amerikan, Brad Greenberg, përfaqësuesja e Kosovës është duke e zhvilluar stërvitjen e parë për dy ndeshjet…

GOLDEN STATE WARRIORS

Kampioni në kërkim të super yllit

Foto: nba.com

11 June, 2018 @19:26

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, po kërkon ta shtojë në skuadër super yllin e New Orleans Pelicansit, Anthony…

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 June, 2018 @15:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat…

INTERNATIONAL SATELLITE

Turne streetballi më 23 qershor

11 June, 2018 @14:47

Me datën 23-24 qershor, do të mbahet turneu i streetballit 3x3 në sheshin Skënderbeu në Prishtinë. Turneu International Satellite, do…

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

9 June, 2018 @9:18

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i Cleveland Cavaliers ka bërë serinë 4-0 dhe ka fituar…

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 June, 2018 @16:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë për dy përballjet e fundit të Kosovës në kuadër të kualifikimeve…

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 June, 2018 @8:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19. Me një performancë të jashtëzakonshme, që solli rekordin personal të karrierës…

PRISHTINA (F)

Basketbollistja e dytë nga SHBA-të te Prishtina

16 December, 2018 @19:40

Nënkampionja e Ligës së Femrave në basketboll, Prishtina, sot e zyrtarizoi përforcimin e dytë e huaj. Braennan Farrar është basketbollistja…

PRISHTINA (F)

Prishtina zyrtarizon basketbollisten nga SHBA

9 December, 2018 @19:35

Nënkampionja e Ligës së Femrave në basketboll, Prishtina, sot e zyrtarizoi përforcimen e parë të skuadrës. Tesha Buck, është basketbollistja…

SFERA (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina forcon pozitën e tretë

2 December, 2018 @23:19

Nënkampionja e Kosovës në Ligën e Femrave, Prishtina, e mposhti me lehtësi Sferën me rezultat 45-89. Prishtina gjatë tërë ndeshjes…

DRITA (F) - TREPÇA (F)

Trepça përfundon vjeshtën në pozitën e 4

2 December, 2018 @23:08

Skuadra mitrovicase e femrave të Treçës, duke e mposhtur Dritën me rezultat 41-63, e përfundoi stinorin vjeshtor me fitore. Më…

VUSHTRRIA (F) - PENZA (F)

Vashat e Penzës pa problem

FOTO/ Arkiv

2 December, 2018 @23:05

Vashat e skuadrës pejane, Penza, e mposhtën bindshëm skuadrën e Vushtrrisë me rezultat 38-89. Penza stinorin vjeshtor e mbylli në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave