Të gjitha lajmet

GOLDEN STATE WARRIORS

Kampioni në kërkim të super yllit

Foto: nba.com

Kampioni në kërkim të super yllit

11 June, 2018 @19:26

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, po kërkon ta shtojë në skuadër super yllin e New Orleans Pelicansit, Anthony Davisin.

Warriorsat në katër vitet e fundit u shpallën 3 herë kampionë, ndërsa me ardhjen e Kevin Durantit u shëndrruan në një skuadër që vështirë mposhten.

Për ta shtuar në skuadër Anthony Davisin, Golden State Warriors duhet të sakrifikoj njërin prej yjeve Klay Thompson ose Draymond Green, për ta krijuar hapësirë në buxhet, për shkak të rrogave të larta.KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 June, 2018 @15:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat…

INTERNATIONAL SATELLITE

Turne streetballi më 23 qershor

11 June, 2018 @14:47

Me datën 23-24 qershor, do të mbahet turneu i streetballit 3x3 në sheshin Skënderbeu në Prishtinë. Turneu International Satellite, do…

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

9 June, 2018 @9:18

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i Cleveland Cavaliers ka bërë serinë 4-0 dhe ka fituar…

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 June, 2018 @16:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë për dy përballjet e fundit të Kosovës në kuadër të kualifikimeve…

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 June, 2018 @8:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19. Me një performancë të jashtëzakonshme, që solli rekordin personal të karrierës…

GOLDEN STATE WARRIORS

Kthehet Iguodala

Foto: nba.com

7 June, 2018 @0:18

Në ora 3 të mëngjesit të sotëm zhvillohet ndeshja e tretë e serisë finale të PlayOffit në NBA, ndërsa lajmi…

COACH

Jasikevicius në shënjestër të Torontos

Foto: euroleague.net

6 June, 2018 @11:26

Pas shkarkimit të trajnerit Dwane Casey, Toronto Raptors është në kërkim të një trajneri për ta mbushur këtë post. Njëri…

KING JAMES

LeBron kalon Jabbarin

Foto: nba.com

4 June, 2018 @11:29

Cleveland Cavaliers është në disavantazh prej 2-0 në serinë finale kundër Golden State Warriorsit, por super ylli LeBron James është…

MEDIA

Abdul-Jabbar: Lebron, legjendë e gjallë

Foto: nba.com & billboard.com

3 June, 2018 @9:29

Nëse ka dikush që po e pëlqen dhe ia vlen të përmendet, është Karrem Abdul-Jabbar. Legjenda e dikurshme e…

WIZARDS - LAKERS

Lakersat përplasen në WALL

FOTO/ nba

17 December, 2018 @11:12

Performanca e John Wallit, bëri që Lakersat të dorëzohen në ndeshjen kundër Washington Wizardsit. Washingtoni e mposhti Lakersin me rezultat…

CELTICS - HAWKS

Bostoni vër8 në formë

15 December, 2018 @11:14

Fitorja e tetë rresht e Bostonit erdhi në ndeshjen kundër Atlanta Hawksit, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 129-108. Forma…

BLAZERS - RAPTORS

Portlandi mposhtë liderin e Lindjes

15 December, 2018 @11:07

Skuadra e Portlandit, arriti ta mposhtë skuadrën me bilancin më të mirë në NBA aktualisht, Toronto Raptorsin, me rezultat 128-122. …

KINGS - WARRIORS

Warriorsat me vështirësi ndaj Kingsave

15 December, 2018 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, me vështirësi e mposhti Sacramento Kingsin me rezultat 125-130. Rezultati në minutat e…

SUNS - MAVS

Doncic e Nowitzki s’mundën ta ndalin Sunsin

FOTO / nba

14 December, 2018 @11:03

Skuadra e Phoenix Sunsit, duke e mposhtur Dallas Mavericskin me rezultat 99-89, e ndërpreu serinë e humbjeve prej 10 ndeshjeve. …

Të gjitha lajmet nga NBA