Të gjitha lajmet

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

9 June, 2018 @9:18

Cleveland Cavaliers
Golden State Warriors
Cleveland Cavaliers 85 : 108 Golden State Warriors
LeBron JAMES 23 pikë Stephen CURRY 37 pikë

Quicken Loans Arena, Cleveland.

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i Cleveland Cavaliers ka bërë serinë 4-0 dhe ka fituar titullin e tretë të kampionit në katër vitet e fundit.

Trajneri i Warriorsit, Steve Kerr, e përshkroi këtë fitore si më të vështirën nga ato të kaluarat, edhe pse ekipi sa i përket finaleve për herë të parë në këto katër vitet e fundit fitoi pastër, 4-0.

James & Curry

Stephen Curry shënoi 37 pikë në ndeshjen e fundit të serisë, ndërsa në anën tjetër LeBron James shtoi 23, në ndeshjen që mund të jetë e fundit për te si lojtar i Cavsit.

PLAYOFF SKEMA E NBA

LeBron James muajin tjetër mbetet lojtar i lirë.

Basketbollisti që konsiderohet si ndër më të mirët në histori të këtij sporti, në moshën 33 vjeçare aktualisht, ka thënë se s’ka ide ku do ta vazhdojë karrierën. Por, të gjithë e dinë se kjo ka qenë finalja e tetë me radhë për të. E vendimin për ekipin e radhës mund ta vendos edhe familja e tij.

 

Kevin Durant u zgjedh MVP i finaleve të NBA-së  për të dytin vit me radhë, ndërsa sot shënoi 20 pikë, 12 kërcime dhe rekord-karriere në PlayOff prej asistimeve, 10.

Kevin DurantFTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 June, 2018 @16:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë për dy përballjet e fundit të Kosovës në kuadër të kualifikimeve…

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 June, 2018 @8:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19. Me një performancë të jashtëzakonshme, që solli rekordin personal të karrierës…

GOLDEN STATE WARRIORS

Kthehet Iguodala

Foto: nba.com

7 June, 2018 @0:18

Në ora 3 të mëngjesit të sotëm zhvillohet ndeshja e tretë e serisë finale të PlayOffit në NBA, ndërsa lajmi…

COACH

Jasikevicius në shënjestër të Torontos

Foto: euroleague.net

6 June, 2018 @11:26

Pas shkarkimit të trajnerit Dwane Casey, Toronto Raptors është në kërkim të një trajneri për ta mbushur këtë post. Njëri…

EKSKLUZIVE

Edon Maxhuni mes Kosovës e Finlandës

4 June, 2018 @15:22

Përkundër faktit që emri i tij figuron në listën e Kosovës U20, Edon Maxhuni nuk do të jetë pjesë…

KING JAMES

LeBron kalon Jabbarin

Foto: nba.com

4 June, 2018 @11:29

Cleveland Cavaliers është në disavantazh prej 2-0 në serinë finale kundër Golden State Warriorsit, por super ylli LeBron James është…

GAME 2: WARRIORS - CAVS

Shpërthen Curry, gjysma e punës mbaroi

Foto: nba.com/warriors

4 June, 2018 @7:29

Golden State Warriors nuk ka bërë edhe njëherë gabimin e ndeshjes së parë, përkundër se e fitoi edhe atë. …

NGA KONFERENCA

Lue konfirmon, nis me Smithin

Foto: CavsNations/GoogleImages

4 June, 2018 @0:51

Përkundër gafës së madhe që e bëri në ndeshjen e parë të serisë finale, J. R. Smith do të nis…

WARRIORS

Iguodala mungon në duelin e dytë

Foto: nba.com

4 June, 2018 @0:42

Aloja i Golden State Warriorsit, Andre Iguodala, do të mungojë në përballjen e dytë të serisë finale ndërmjet Warriors dhe…

ROCKETS - LAKERS

Harden shkëlqen përsëri, Lakers bie në vazhdime

FOTO/ nba

20 January, 2019 @12:47

Lakers gjatë ndeshjes e kapi një epërsi prej 21 pikëve, por i pakapshëm ishte super ylli James Harden, i cili…

76ers - THUNDER

Paul George hero i OKC

FOTO / nba

20 January, 2019 @12:36

Paul George duke shënuar nga vija e treshit në sekondat e fundit të ndeshjes, u bë hero i Oklahomës në…

ROCKETS

Houston përforcohet me Faried

19 January, 2019 @11:50

Skuadra nga Teksasi, Houston Rockets, arriti marrëveshje me qendrën Kenneth Faried. Faried me marrëveshje të dyanshme e shkëputi kontratën me…

CLIPPERS - WARRIORS

Cousins rikthehet, seria ngritet në 7

FOTO/ nba

19 January, 2019 @11:14

Golden State Warriors, duke e mposhtur Los Angeles Clippersin me rezultat 94-112, e ngriti serinë e fitoreve në 7 ndeshje…

REKORD

James Harden kalon Kobe Bryantin

15 January, 2019 @12:48

Lojtari më në formë në NBA aktualisht James Harden, po vazhdon të shkëlqejë me performancën e tij. Harden sot në…

Të gjitha lajmet nga NBA