Të gjitha lajmet

PP: SLLOVAKIA-KOSOVA

Përmirësim loje në çerek të dytë, por Sllovakia ruan epërsinë

Përmirësim loje në çerek të dytë, por Sllovakia ruan epërsinë

26 November, 2020 @19:56

Pas çerekut të parë tejet të dobët, 21-9, Kosova ka arritur që në çerek të dytë t’i bëj ballë Sllovakisë dhe në 10-minutëshin e dytë të ndeshjes me 21-20 për të mbyllur pjesën e parë të duelit 42-29.

Derisa Vladimir Brodzianksy i sllovakëve s’po ndalet me 14 pikë e 7 kërcime pas 20-minutave lojë, te Kosova ende asnjë lojtar s’ka arritur shifrën e pikëve dyshifrore, ku kapiteni Drilon Hajrizi ka shënuar më së tepërmi, 8 pikë.

Raporti i plotë, pas përfundimit të ndeshjes

MATCH REPORT: BJELLORUSIA - SHQIPËRIA

Bjellorusët fitojnë, Shqipëria në luftë për vend të dytë

Foto: FIBA

26 November, 2020 @19:19

Bjellorusia është treguar shumë e fortë për Shqipërinë në përballjen e Grupit A parakualifikues, duke e mposhtur me 40 pikë…

FORMACIONET ZYRTARE

Sllovakia-Kosova, 5-shet startuese

26 November, 2020 @18:57

Në këto çaste ka filluar ndeshja mes Sllovakisë dhe Kosovës në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023. Selektorët e…

TRANSMETIMI

Këtu mund ta ndiqni Sllovakia-Kosova

Foto: FIBA

26 November, 2020 @18:20

Pas dy fitoreve të regjistruara në shkurt të këtij viti, në pjesën e dytë të ndeshjeve parakualifikuese për Botërorin 2023,…

GËZIM MORINA ME MESAZH

Morina: Përpara djema!

26 November, 2020 @13:22

Njëri ndër lojtarët që do të mungojë te përballjet e Kosovës këtë muaj në parakualifikime për Botërorin 2023, Gëzim Morina,…

FLET KAPITENI

Kapiteni Hajrizi: Maksimumin në të dyja sfidat

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 November, 2020 @12:58

Kapiteni i ri i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Drilon Hajrizi, ka folur nga Bratisllava për faqen zyrtare të FBK-së,…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja