Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Golden Eagle Ylli

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Golden Eagle Ylli


7 April, 2021 @18:48

Janë caktuar pesëshet e para të ndeshjes së fundit cerekfinale të Ligës Unike në basketboll që po organizohet mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Trajneri i Prishtinës, Ljupco Malinkov, për këtë ndeshje ka zgjedhur një pesëshe befasuese, duke i lënë në bankë lojtarët kryesorë si Nigel Johnson, Tevin Mack, Seth LeDay dhe Daniel Lekndreaj.

Pesëshet e para:

Sigal Prishtina: Don Polloshka, Meriton Ismaili, Edmond Azemi, Muhamedali Janjeva, Fisnik Rugova

Golden Eagle Ylli: Mitchel Wilbekin, Valon Bunjaku, Elyjah Clark, Gëzim Morina, LG Gill


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike