Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Pezullohet Vëllaznimi - AS Prishtina, pritet edhe tjerat

TOPSPORTI / ARKIV

Pezullohet Vëllaznimi - AS Prishtina, pritet edhe tjerat

13 March, 2020 @17:58

Ndeshja mes Vëllaznimit dhe AS Prishtinës, e paraparë të luhej sonte në Gjakovë në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll, është pezulluar dhe nuk do të luhet sonte.

TABELA AKTUALE

Lajmin e bëri të ditur skuadra gjakovare në Facebook, ndërsa me shumë gjasë shpejt do të pezullohen edhe aktivitetet tjera sportive në Kosovë, kuptohet për shkak të virusit Corona.

Për më shumë do të ju njoftojmë në vijim.

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

MEMO

Ndërron jetë ish lojtari i Vëllaznimit, Genjac

Jakub Genjac, i katërti (nga e majta) në këmbë

26 March, 2020 @20:15

Basketbollisti i dikurshëm i Vëllaznimit të Gjakovës, Jakub Genjac, ka ndërruar jetë sot, në moshën 53 vjeçare. Genjac, që…

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë