Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELI DRAMATIK

Playoff (4) Ylli-Peja: Nga një çerek secilës, lufta vazhdon

Playoff (4) Ylli-Peja: Nga një çerek secilës, lufta vazhdon


1 May, 2024 @19:51

Ka përfunduar pjesa e parë e duelit mes Yllit dhe Pejës në ndeshjen e katërt të serisë gjysmëfinale të playoffit të Superligës. Pas çerekut të parë që i takoi Yllit me 26-20, Peja në çerek të dytë doli më e mirë me 21-26 dhe pjesa e parë përfundoi 47-46.

Alonzo Verge Jr te Ylli me 18 pikë është më i dalluari, kurse te Peja Justin Davis ka shënuar 15 pikë.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga