Të gjitha lajmet

GAME 2: WARRIORS - BLAZERS

Prej -17, në 2-0

FOTO / nba

Prej -17, në 2-0

17 May, 2019 @10:29

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, nuk gaboi në shtëpi as në ndeshjen e dytë të serisë.

Portland Trail Blazers, gjatë ndeshjes kaloi në epërsi prej 17 pikëve, por djelmoshat e trajnerit Steve Kerr u këndellën dhe e mposhtën kundërshtarin me rezultat 114-111.

Në sekondat e fundit Portlandi e kishte edhe një rast për ta barazuar ndeshjen me Damian Lillardin, por në mbrojtje ishte Andre Iguodala, i cili ia vodhi topin dhe e dërgoi kundërshtarin duarthatë në shtëpi.

Për shkak të lëndimit, Kevin Durant nuk luajti edhe në këtë ndeshje, derisa në skenë ishin përsëri dyshja fantastike Stephen Curry e Klay Thompson. Curry luajti me 37 pikë, 8 kërcime e 8 asistime, derisa Thompson me 24 pikë.

Te Portlandi u dalluan Damian Lillard me 23 pikë, 10 asistime e 5 kërcime dhe CJ McCollum me 22 pikë të tjera.

SKEMA E PLAY OFFIT

Warriorsat kaluan 2-0 në epërsi në seri, derisa ndeshja e tretë do të luhet në palestrën e Portlandit më 19 maj në ora 03:00.

GAME 1: BUCKS - RAPTORS

Lopez në skenë, Bucks 1-0

FOTO/ nba

16 May, 2019 @10:30

Skuadra Milwaukee Bucks, me performancën fantastike të qendrës Brook Lopez, arriti ta mposhtë Toronto Raptorsin në ndeshjen e parë të…

GAME 1: WARRIORS - BLAZERS

Curry kujdeset për fitoren e kampionit

FOTO/ nba

15 May, 2019 @10:49

Seria e finaleve të Konferencës Perëndimore, nisi me fitoren e Golden State Warriorsave, të cilët e mposhtën Portland Trail Blazers…

GAME 7: RAPTORS - SIXERS

Leonardi dërgon Toronton në finale

FOTO / nba

13 May, 2019 @10:40

Me shënimin e super yllit Kawhi Leonard në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 92-90…

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua…

LOS ANGELES LAKERS

Frank Vogel për shpresa të mëdha

12 May, 2019 @10:19

Njëra ndër skuadrat më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Frank Vogel, arriti…

Të gjitha lajmet nga NBA