Të gjitha lajmet

GAME 4: CELTICS - RAPTORS

Prej 2-0 në 2-2, kampioni s’dorëzohet

FOTO / NBA

Prej 2-0 në 2-2, kampioni s’dorëzohet

6 September, 2020 @9:05

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, duke e mposhtur Boston Celtics në ndeshjen e katërt të serisë gjysmëfinalet me rezulltat 93-100, ka barazuar serinë në 2-2.

Raptors pas dy humbjeve rresht ndaj Bostonit, arriti të kthehet me dy fitore dhe e barazoi serinë.

Në këtë ndeshje më i miri te skuadra kanadeze ishte Pascal Siakam me 23 pikë e 11 kërcime. Me double-double luajti edhe Kyle Lowry prej 22 pikëve e 11 kërcimeve.

Te Bostoni Jayson Tatum u dallua me 24 pikë e 10 kërcime.

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 8 shtator.

GAME 1: LAKERS - ROCKETS

Houston fillon me fitore, çereku i katërt vendimtar

FOTO / NBA

5 September, 2020 @9:10

Houston Rockets i nisi me fitore gjysmëfinalet e Konferencës Perëndimore, duke e mposhtur Los Angeles Lakersin në ndeshjen e parë…

GAME 3: HEAT - BUCKS

Miami afër kualifikimit, Bucks afër deklasimit

FOTO / NBA

5 September, 2020 @8:59

Miami Heat është një fitore larg kualifikimit në finale të Konferencës Lindore. Heat e mposhti Bucksin edhe në ndeshjen e…

GAME 1: CLIPPERS - NUGGETS

Clippers fillon me fitore gjysmëfinalet

FOTO / NBA

4 September, 2020 @8:57

Los Angeles Clippers e mposhti Denver Nuggetsin në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore me rezultat 120-97. …

GAME 3: CELTICS - RAPTORS

Anunoby shpëton kampionin nga humbja

FOTO / NBA

4 September, 2020 @8:32

Me shënimin e OG Anunobyt në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Boston Celticsin me rezultat 103-104. Boston Celtics…

STEVE NASH

Steve Nash kthehet në NBA, por si trajner

3 September, 2020 @16:00

Njëri ndër 3 asistuesit më të mirë në histori të NBA-së, Steve Nash, është kthyer në NBA por si trajner. …

Të gjitha lajmet nga NBA