Të gjitha lajmet

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re fiton pas vazhdimeve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina e Re fiton pas vazhdimeve

26 February, 2020 @18:24

Nuk mjaftuan 4 çerekë për ta caktuar fituesin nga dueli Prishtina e Re - Vushtrria.

Pas vazhdimeve, fituese nga ky duel doli skuadra Prishtina e Re, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 88-82.

6 sekonda para përfundimit të ndeshjes, Prishtina e Re me Arbër Smajlin e kishte rastin për ta përfunduar ndeshjen, por Smajli dështoi dy herë nga vija e gjuajtjeve të lira dhe kështu ndeshja shkoi në vazhdime.

E në vazhdime djelmoshat e trajnerit Albert Sylejmani ishin më të koncentruar në sulm dhe në mbrojtje, duke pësuar vetëm 5 pikë dhe shënuar 11, dhe kështu e fituan ndeshjen në 5 minutat e vazhdimeve.

Si zakonisht edhe në këtë ndeshje më i miri te skuadra prishtinase ishte Meriton Ismaili. Ai luajti me double-double prej 29 pikëve e 14 kërcimeve. Ismaili gjithashtu i bëri 6 asistime dhe i rrëmbeu 2 topa.

Përveç Meritonit u dalluan edhe Engjull Sollova me 16 pikë dhe Granit Makolli me 14 pikë të tjera.

Te Vushtrria u veçuan Erhan Sholla me 26 pikë e 16 kërcime, Mendrim Ademi me 20 pikë, Engjëll Ramaj me 12 pikë dhe Ramadan Zekiqi me 11 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prishtina e Re me këtë fitore ngritet në pozitën e katërt që dërgon në Play-Off, derisa Vushtrria është në pozitën e gjashtë.

Në xhiron tjetër Prishtina e Re takohet me Borean, kurse Vushtrria me Dritën.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga