Të gjitha lajmet

PRISHTINA E RE - LIPJANI

Prishtina e Re njoftohet me fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Prishtina e Re njoftohet me fitore

18 November, 2020 @14:47

Pas 3 humbjeve rresht, Prishtina e Re, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 95-52, e regjistroi fitoren e parë të sezonit 2020/21 në Ligën e Parë.

Prishtina e Re nga minuta e parë e deri në fund nuk e lëshoi epërsinë. Skuadra e drejtuar nga trajneri Albert Sylejmani, mori ndihmë prej 42 pikëve nga banka rezervë dhe në mënyrë ekipore e mposhti kundërshtarin.

Luftim Cikaqi me 21 pikë e 13 kërcime dhe Altin Selmancena me 21 pikë e 9 kërcime, ishin më të mirët te skuadra prishtinase.

Te Lipjani më i dalluari ishte Arianit Krasniqi me 22 pikë e 10 kërcime.

TABELA AKTUALE

Prishtina e Re me një ndeshje më shumë ngritet në pozitën e gjashtë me 1 fitore e 3 humbje, kurse Lipjani as në xhiron e katërt nuk u njoftua me fitore dhe aktualisht është skuadra e vetme pa fitore në Ligën e Parë.

Në xhiron tjetër Prishtina e Re takohet me Megasportsin, derisa Lipjani me Istogun.

VUSHTRRIA - AS PRISHTINA

AS Prishtina rrëmben fitoren nga duart e Vushtrrisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

18 November, 2020 @13:57

Njëra ndër skuadrat pa humbje në Ligën e Parë, AS Prishtina, ka vazhduar të mbajë epitetin e të pamposhturës edhe…

DRITA - MEGASPORTS

Me 3 fitore rresht, Drita ngritet në krye të tabelës

17 November, 2020 @17:31

Forma e mirë e Dritës ka vazhduar edhe në ndeshjen hapëse të xhiros 4 në kuadër të Ligës së Parë…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (III)

17 November, 2020 @11:02

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 3 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

NEW BASKET - PRISHTINA E RE

Pas 3 xhirove New Basket fiton, Prishtina e Re ende pa fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

16 November, 2020 @15:03

Skuadra prizrenase New Basket, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 76-64, e regjistroi fitoren e parë të…

LIPJANI - DRITA

Drita bindshëm ndaj Lipjanit

FOTO / KB Drita

15 November, 2020 @17:25

Skuadra e Dritës ka regjistruar fitoren e dytë rresht në Ligën e Parë, duke e mposhtur Lipjanin bindshëm me rezultat…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë