Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - BALKAN

Prishtina fiton minimalisht, gjithçka caktohet në ndeshjen e dytë

Prishtina fiton minimalisht, gjithçka caktohet në ndeshjen e dytë


14 April, 2022 @22:33

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Balkanit me rezultat 85-83, në kuadër të ndeshjes së parë të Play Offit në Ligën Ballkanike.

Prishtina në çerekun e parë e kishte një epërsi 10 pikëshe ndaj kundërshtarit, derisa në çerekun dytë epërsia u ngushtua në 7 pikë.

Balkani në çerekun e tretë e ngushtoi epërsinë e Prishtinës në 3 pikë, derisa në çerekun e fundit edhe pse e barazoi rezultatin, Prishtina e mposhti kundërshtarin me 2 pikë epërsi.

Te Prishtina u dalluan Wendell Mitchell, Jetmir Zeqiri, Dequan Cook, Dachon Burke e Henry Dugat.

Në anën tjetër te Balkani u veçuan Dimitar Dimitrov e Ahmaad Rorie.

Ndeshja e dytë do të luhet më 20 prill në Botevgrad.


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League