Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MYSAFIRË NË ROZHAJË!

Prishtina i kthehet ndeshjeve të BIBL

Prishtina i kthehet ndeshjeve të BIBL


18 January, 2022 @10:35

Basketbollistët e Prishtinës sonte do të ndeshen me klubin e basketbollit nga Rozhaja e Malit të Zi, Ibar.

Prishtina në fundjavë u mposhtë nga Peja në Superligë, por në BIBL sa i përket fundit të vitit 2021 kishte kapur një formë të mirë dhe pas dy humbjeve të para, rreshtoi pesë fitore.

Ante Nazor shpreson që kjo seri e Prishtinës të vazhdojë tutje, ashtu që bardhekaltërit të renditen sa më lartë në renditjen tabelare të Grupit B të BIBL.

Përndryshe, në përballjen e parë mes tyre, Prishtina mposhti skuadrën e Ibrit në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve me rezultat 110-85.

Ndeshja KK Ibar - KB Prishtina luhet sonte me fillim prej orës 17:00.GRUPI B, TABELA AKTUALE:

1 Akademik Plovdiv 5-5
2 Prishtina 5-2
3 TFT Skopje 4-4
4 Beroe 3-6
5 Ironi Rain Nahariya 4-1
6 Ibar 2-5

 
Të gjitha lajmet nga Balkan League