Të gjitha lajmet

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me rezultat 104-84.

Ventspils e mbylli çerekun e parë me rezultat 29-20, derisa Prishtina në çerekun e dytë duke shënuar 33 pikë dhe pësuar 27, epërsinë prej 9 pikëve e zbriti në 3 për të përfunduar pjesën e parë me rezultat 56-53.

Skuadra letoneze në çerekun e tretë pësoi vetëm 7 pikë, derisa duke shënuar 21 pikë e krijoi një epërsi komode dhe këtë e mbajti deri në fund për ta mposhtur Prishtinën me 20 pikë epërsi.

Ryan Luther ishte më i miri te Vantspils me 18 pikë, 12 kërcime e 4 asistime, derisa me 18 pikë luajti edhe lojtari Timothy Neocartes Shorts II.

Te Prishtina Dardan Berisha, Divine Myles dhe Fahro Alihodzic, që të tre këta lojtarë luajtën me nga 21 pikë secili, por nuk mjaftoi për fitore.

Kjo ishte humbja e dytë rresht për Prishtinën në FIBA Europe Cup ndërkohë ka vetëm 1 fitore, kurse Ventspils pa humbje gjendet në krye të grupit.

Ndeshja e radhës për Prishtinën është më 12 nëntor si mysafire e Apoel Nicosia, të cilin Prishtina e kishte mposhtur në ndeshjen e parë me rezultat 93-74.

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Lipjani - Trepça

6 November, 2019 @19:00

Dueli i radhës në Superligë nis pas pak, derisa Lipjani pret Trepçën. Skuadrat që janë në pjesën e poshtme…

PP: VENTSPILS - PRISHTINA

Prishtina ngushton epërsinë e vendasve

Foto: fibaeuropecup

6 November, 2019 @18:33

Pas disavantazhit nëntë pikësh në fund të çerekut të parë në përballje ndaj Ventspilsit në formë (29-20), Prishtina është treguar…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:54

Janë caktuar pesëshet e para të Ventspils - Prishtina. VENTSPILS: Janis Berzins, Linards Jaunzems, Timothy Neocartes Shorts II, Janis Kaufmanis,…

TRANSMETIMI

Livestream: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:16

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte në ora 18:00 do të përballet me skuadrën letoneze Ventspils në kuadër të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga