Të gjitha lajmet

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

Prishtina në Ligë të Kampionëve

4 July, 2018 @14:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së Kosovës, Sigal Prishtina, do të merr pjesë në Basketball Champions League në stinorin që vjen. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë KB Prishtina përmes një e-maili dërguar mediave, ndërsa ekipi pret që të njoftohet me rivalët e saj më 11 korrik, kur edhe mbahet shorti për kualifikim në fazën grupore të kësaj gare. Në stinorin e kaluar, Sigal Prishtina, nuk kishte arritur që të kalonte fazën e parë kualifikuese të kësaj gare dhe pastaj morri pjesë në FIBA Europe Cup.

NGA SAN ANTONIO

Fenerbahçe transferon Lauvergnen

4 July, 2018 @11:38

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti marrëveshje me lojtarin francez, Joffrey Lauvergne. Lauvergne transferimin e…

SPANOULIS

Nënshkrimi i parë nën Blattin

3 July, 2018 @14:42

Olympiacosi ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të lojtarëve pasi që emëroi David Blattin trajner të skuadrës. Superylli…

PËRTEJ OQEANIT

Nga Fenerbahçe te Celtics

Foto: fenerbahceofficial/fb

3 July, 2018 @13:53

Basketbollisti i deritashëm i Fenerbahçes, Brad Wanamaker, është shtesë e re e skuadrës së Boston Celtics, ka zyrtarizuar njoftimin ekipi…

TE KAMPIONI

Warriorsat me super qendrën në trapez

Foto: nba.com

3 July, 2018 @8:55

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, e përforcoi trapezin me qendrën gjigande DeMarcus Cousins. a

LOS ANGELES

Lakers vazhdon me bombardime

Foto: nba.com

2 July, 2018 @23:41

Pas transferimit të super yllit LeBron James, Los Angeles Lakers e forcoi edhe pozitën e fundorit në skuadër.

DAIRIS BERTANS

Vazhdon me Milanon

Foto: euroleague.net

2 July, 2018 @14:34

Olimpia Milano ka vazhduar kontratën edhe për një vjet me letonezin Dairis Bertans, i cili sezonin e fundit e kompletoi…

ADRIEN MOERMAN

Qendra e Barcelonës, në Anadolu Efes

Foto: euroleague.net

2 July, 2018 @14:28

Skuadra nga Stambolli, Anadolu Efes ka arritur që të shtojë në radhët e veta basketbollistin e Barcelonës, Adrien Moerman për…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës "Kina 2019", Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t'i…

E VËR8: LEBRON @ LAKERS

L. A. - Bron

Foto: nba.com

2 July, 2018 @7:09

Los Angeles Lakers tash e tutje mund të shpresoj në titull kampioni. MARRËVESHJA E AFATGJATE LeBron James, supermeni i basketbollit…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

SUPERLIGA

Tabela pas befasive të sontme

BOROZANI / ARKIV

15 November, 2018 @21:36

Që të dyja ndeshjet e luajtura sonte në kuadër të Superligës së Kosovës në basketboll kanë përfunduar me befasi. …

BOREA - PRIZRENI

Udhëtuan për fitore, u befasuan!

TOPSPORTI/ A.P

15 November, 2018 @21:07

Skuadra e Prizrenit udhëtoi në Pejë për fitore, por është kthyer në Prizren e befasuar. Borea arriti ta mposhtë Prizrenin…

YLLI - TREPÇA

Dramë në Suharekë, Dwane Miner hero i natës!

TOPSPORTI/ A.P

15 November, 2018 @20:59

Ndeshja e cila shkoi ngushtë deri në sekondat e fundit të ndeshjes, përfundoi me fitoren e Trepçës ndaj Yllit me…

HALF TIME

Pjesa e parë: Borea - Prizreni

15 November, 2018 @19:48

Pas pak çastesh në palestrën Karagaç në Pejë,ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Boreas dhe Prizrenit. Pas 20…

YLLI - TREPÇA

Pjesa e parë: Ylli - Trepça

15 November, 2018 @19:40

Pas pak çastesh në palestrën 13 qershori në Suharekë,ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Yllit dhe Trepçës. Pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga