Të gjitha lajmet

E VËR8: LEBRON @ LAKERS

L. A. - Bron

Foto: nba.com

L. A. - Bron

2 July, 2018 @7:09

Los Angeles Lakers tash e tutje mund të shpresoj në titull kampioni.

MARRËVESHJA E AFATGJATE

LeBron James, supermeni i basketbollit të sotëm, ka pranuar që të nënshkruajë kontratë 4 vjeçare me vlerë 154 milionë dollarë.

Los Angeles Lakers ka tashmë superyll - L. A. Bron.

Vetë lojtari para pak çastesh ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Lakersin, ku këta të fundit kërkojnë rrëzimin e Golden State Warriorsit nga froni.

TITULLI dhe KUJTIMET

Los Angeles Lakers ka 16 tituj kampioni në NBA dhe këtë gjë nuk po e arrin tashmë në tetë vitet e fundit.

LeBron James 33 vjeç në anën tjetër është në super-formë.

Ai prej se u kthye në shtëpinë e tij në Cleveland Cavaliers, për t’ia sjellë titullin, ka treguar edhe se mund të jetë njeri-ekip.

 

Do të mbetet në kujtim që luajti të gjitha ndeshjet e stinorit të rregullt, 82 sosh.

Prej rikthimit të tij, më së shumti do të mbahet në mend finalja e 2016.

Cavs arriti që deficitin 3-1 ta përmbys dhe me 4-3 të shpallet kampion i NBA-së, kur në ndeshjen e fundit LeBron ndoqi Andre Igoudalan për ta bllokuar në kundërsulm.

Asnjë ekip në histori të NBA-së nuk ka arritur të bëj rikthim prej disavantazhit 3-1. LeBron me Cavs, janë të parët në këtë.

Kjo është hera e dytë në karrierë që LeBron i thotë lamtumirë Clevelandit. Cavaliers ka përjetuar një titull kampioni me senzacionin nga Akroni të cilin e draftuan në vitin 2003.HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

KOSOVA - POLONIA

E mbyllim me të gjitha humbje

Foto: fiba.basketball

1 July, 2018 @22:11

Gjashtë ndeshje dhe gjashtë humbje është bilanci i Kosovës në kualifikime për Botërorin Kina 2019 - dhe natyrisht ekipi…

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

BOROZANI / Arian Paçarizi

1 July, 2018 @20:32

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe të Polonisë, selektorët e ekipeve përkatëse kanë vendosur për këto pesëshe startuese…

QENDRA

Mavericks forcohet me qendrën nga Clippersi

Foto: nba.com

1 July, 2018 @11:25

Skuadra nga Teksasi, Dallas Mavericks, më në fund ka arritur marrëveshje me qendrën gjigande të Los Angeles Clippersit, DeAndre Jordan. …

NGA HOUSTON

Trevor Ariza te Phoenix Suns

Foto: nba.com

1 July, 2018 @11:21

Trevor Ariza ishte në statusin e lojtarit të lirë, derisa ka vendosur që të transferohet te Phoenix Suns. Vendimi i…

RUDY GAY

Gay vazhdon kontratën me Spurs

Foto: nba/fb

1 July, 2018 @11:18

San Antonio Spurs, ka arritur marrëveshje me basketbollistin i cili ishte me status, si lojtari i lirë, Rudy Gay. Ai…

PG13

Paul George mbetet në OKC

1 July, 2018 @11:15

Pas shumë thashethëmeve se a do të transferohet në Los Angeles Lakers, ylli i Oklahoma City Thunderit, Paul George, ka…

THE FUTURE OF KING

LeBron fluturon në LA

REUTERS/Arkiv

1 July, 2018 @9:37

I la pushimet familjare në Karaibe dhe fluturoi drejt Los Angelesit. Mund të qëndrojë edhe më shumë sesa një “punë…

CHRIS PAUL

Vazhdon për të kryer punën e mbetur

Foto: nba.com

1 July, 2018 @9:24

Mediat e ndryshme amerikane kanë raportuar se Chris Paul do të vazhdojë kontratën me Houston Rocketsin, ekip ky që kishte…

KEVIN DURANT

Edhe 2 vjet

REUTERS/Arkiv

1 July, 2018 @9:22

Njëri ndër basketbollistët më të mirë në NBA aktualisht, Kevin Durant, ka vendosur që të vazhdojë edhe për dy vjet…

CELTICS - HAWKS

Bostoni vër8 në formë

15 December, 2018 @11:14

Fitorja e tetë rresht e Bostonit erdhi në ndeshjen kundër Atlanta Hawksit, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 129-108. Forma…

BLAZERS - RAPTORS

Portlandi mposhtë liderin e Lindjes

15 December, 2018 @11:07

Skuadra e Portlandit, arriti ta mposhtë skuadrën me bilancin më të mirë në NBA aktualisht, Toronto Raptorsin, me rezultat 128-122. …

KINGS - WARRIORS

Warriorsat me vështirësi ndaj Kingsave

15 December, 2018 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, me vështirësi e mposhti Sacramento Kingsin me rezultat 125-130. Rezultati në minutat e…

SUNS - MAVS

Doncic e Nowitzki s’mundën ta ndalin Sunsin

FOTO / nba

14 December, 2018 @11:03

Skuadra e Phoenix Sunsit, duke e mposhtur Dallas Mavericskin me rezultat 99-89, e ndërpreu serinë e humbjeve prej 10 ndeshjeve. …

SPURS - CLIPPERS

Diferenca më e madhe e stinorit për Spursin

14 December, 2018 @10:56

San Antonio Spurs arriti ta mposht bindshëm Los Angeles Clippersin me rezultat 125-87. Djelmoshat e trajnerit Gregg Popovich, e përfunduan…

Të gjitha lajmet nga NBA