Të gjitha lajmet

SPANOULIS

Nënshkrimi i parë nën Blattin

Nënshkrimi i parë nën Blattin

3 July, 2018 @14:42

Olympiacosi ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të lojtarëve pasi që emëroi David Blattin trajner të skuadrës. Superylli veteran i ekipit, Vassilis Spanoulis, ka nënshkruar kontratë edhe për një vjet me ekipin. Ai është 35 vjeç, 193cm i gjatë ndërsa ka fituar dy herë titullin evropian me Olympiacosin (2012 & 2013). Për më tepër, Spanoulis është lider historik i Euroligës në basketboll, duke qenë i pari në asistime për të gjitha kohërat [1287 asistime], gjuajtjet e lira të shënuara [1000 gjuajtje të lira të shënuara] dhe faulime të pësuara [1367 herë është fauluar]. Spanoulis është gjithashtu i dyti në top-listën e koshashënuesve më të mirë në Euroligë [3736 pikë] si dhe i katërti më i mirë në histori për tre pikë të shënuara [410 trepikëshe].

PËRTEJ OQEANIT

Nga Fenerbahçe te Celtics

Foto: fenerbahceofficial/fb

3 July, 2018 @13:53

Basketbollisti i deritashëm i Fenerbahçes, Brad Wanamaker, është shtesë e re e skuadrës së Boston Celtics, ka zyrtarizuar njoftimin ekipi…

TE KAMPIONI

Warriorsat me super qendrën në trapez

Foto: nba.com

3 July, 2018 @8:55

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, e përforcoi trapezin me qendrën gjigande DeMarcus Cousins. a

LOS ANGELES

Lakers vazhdon me bombardime

Foto: nba.com

2 July, 2018 @23:41

Pas transferimit të super yllit LeBron James, Los Angeles Lakers e forcoi edhe pozitën e fundorit në skuadër.

DAIRIS BERTANS

Vazhdon me Milanon

Foto: euroleague.net

2 July, 2018 @14:34

Olimpia Milano ka vazhduar kontratën edhe për një vjet me letonezin Dairis Bertans, i cili sezonin e fundit e kompletoi…

ADRIEN MOERMAN

Qendra e Barcelonës, në Anadolu Efes

Foto: euroleague.net

2 July, 2018 @14:28

Skuadra nga Stambolli, Anadolu Efes ka arritur që të shtojë në radhët e veta basketbollistin e Barcelonës, Adrien Moerman për…

KUPTOHEN RIVALËT

Kosova mëson rivalët e parë për Eurobasket 2021

BOROZANI/ A. P.

2 July, 2018 @13:52

Pas përfundimit të garave në kualifikimet evropiane për Kupën e Botës "Kina 2019", Përfaqësuesja e Kosovës tashmë do t'i…

E VËR8: LEBRON @ LAKERS

L. A. - Bron

Foto: nba.com

2 July, 2018 @7:09

Los Angeles Lakers tash e tutje mund të shpresoj në titull kampioni. MARRËVESHJA E AFATGJATE LeBron James, supermeni i basketbollit…

HUNGARIA - LITUANIA

Lituania e para, pa humbje

Foto: fiba.com

1 July, 2018 @22:28

Lituania duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 50-73, e përfundoi Grupin C pa humbje. Me të përfunduar stinori në NBA,…

KOSOVA - POLONIA

E mbyllim me të gjitha humbje

Foto: fiba.basketball

1 July, 2018 @22:11

Gjashtë ndeshje dhe gjashtë humbje është bilanci i Kosovës në kualifikime për Botërorin Kina 2019 - dhe natyrisht ekipi…

5-SHET

5-shet startuese: Kosova - Polonia

BOROZANI / Arian Paçarizi

1 July, 2018 @20:32

Para se të fillojë ndeshja ndërmjet Kosovës dhe të Polonisë, selektorët e ekipeve përkatëse kanë vendosur për këto pesëshe startuese…

KHIMKI - OLYMPIACOS

Olympiacos lehtë ndaj Khimkit

FOTO: euroleague.net

12 October, 2018 @23:58

Gjiganti grek Olympiacos me lehtësi e mposhti Khimkin me rezultat 66-87. Zach Leday ishte koshashënuesi më i mirë te Olympiacosi…

FENERBAHÇE - GRAN CANARIA

Fenerbahce demolon debutuesit

FOTO: euroleague.net

12 October, 2018 @23:51

Skuadra turke, Fenerbahce, në ndeshjen e parë në Euroleague në këtë stinor arriti që të shkatërroj debutuesit Gran Canaria me…

ZALGIRIS - BASKONIA

Befasia e mbrëmjes ndodhi në Lituani

FOTO: euroleague.net

12 October, 2018 @23:37

Për befasinë e mbrëmjes u përkujdes skuadra spanjolle Baskonia, e cila arriti që të mposhtë Zalgiris Kaunas në Lituanisë me…

PANATHINAIKOS - MACCABI

Ngushtë mes Panathinaikosit e Maccabit

Foto: Euroleague

12 October, 2018 @13:07

Ndeshja më interesante e natës së mbrëmshme në Euroleague u zhvillua mes Panathinaikosit grek dhe Maccabit izraelit. Panathinaikos arriti që…

CSKA - BARCELONA

CSKA e fillon me fitore

Foto: Euroleague

12 October, 2018 @12:58

Skuadra ruse, CSKA Moscow, ka arritur të mposhtë Barcelonan me rezultat 95-75, për ta filluar sezonin e ri në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague