Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

Prishtina nis aventurën drejt Champions Leagues

17 September, 2019 @11:20

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte do të luaj një ndeshje shumë të rëndësishme, në kuadër të kualifikimeve për Champions League. Kryeqytetasit do të ndeshjen me skuadrën polake Legia Warszawa.

Ndeshja do të fillojë në ora 20:00 dhe do të luhet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Prishtina në këtë ndeshje do të mundohet ta regjistrojë një rezultat të mirë, ngase tri ditë më vonë më 20 shtator luhet edhe ndeshja kthyese, me ç‘rast skuadra më e mirë pas dy ndeshjeve kalon në raundin tjetër.

Fituesi i këtij dueli, në raundin e dytë do të përballet me skuadrën ruse Nizhny Novgorod.

LIPJANI STATS

Kapiteni Vitia me më së shumti kërcime te Lipjani

21 May, 2020 @0:12

Kapiteni i Lipjanit, Fazli Vitia, ishte lojtari me më së shumti kërcime në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superigë. Vitia…

LIGA MBARËKOMBËTARE

Përcaktohet numri i pjesëmarrësve në ligën e përbashkët Kosovë-Shqipëri

20 May, 2020 @12:49

Në një njoftim të lëshuar para pak çastesh Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur se ka…

LIPJANI STATS

Stuckey lider edhe te asistimet

18 May, 2020 @15:46

Sikurse te koshashënuesit më të mirë te Lipjani në stinorin e papërfunduar 2019/20, Demarkus Stuckey ishte lider edhe te…

LIPJANI STATS

Stuckey koshashënuesi më i mirë te Lipjani 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 May, 2020 @13:04

Skuadra më e dobët në 24 ndeshjet e luajtura në Superligë ishte Lipjani. Lipjani në stinorin e papërfunduar kishte një…

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga