Të gjitha lajmet

RAHOVECI - PRISHTINA

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

Prishtina rikthen titullin në kryeqytet

10 May, 2019 @23:07

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Rahovecin në serinë finale të Superligës së Kosovës në basktboll me rezultat 3-1, e riktheu titullin në kryeqytet.

Ndeshja e katërt e serisë përfundoi me rezultat 75-104, derisa skuadrat nga çereku i tretë e luajtën ndeshjen pa shikues pas një incidenti të ndodhur.

a

Titulli i trembëdhjetë i kampionit paslufte për Prishtinën erdhi sonte.

Ekipi kryeqytetas mposhti Rahovecin për herë të tretë në serinë finale dhe kështu u bë kampion i Kosovës.

Ndeshjes hije të keqe i dha një incident 1 minutë para fundit të çerekut të tretë kur Deshon Minnis gjuajti topin me qëllim te Edmond Azemi. Ky i fundit reagoi, ndërsa nga publiku një tifoz e sulmoi. Hudhja e gjësendeve në fushë, bëri që referët të kërkonin zbrazjen e palestrës, për të vazhduar ndeshja.

Më pas nga ndeshja u përjashtuan Fred Richardson, Deshon Minnis dhe Edmond Azemi. E për fituesin më nuk kishte dilemë.

Skuadra e trajnerit Damir Mullaomerovic, pa u lodhur fare e mposhtën Rahovecin.

Më i dalluari ishte Dardan Berisha që shkëlqeu me 37 pikë, 9 asistime e 5 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Ahmed Bashir me 25 pikë të tjera.

Te Rahoveci Fred Richardson e Andre Washington u veçuan me nga 15 pikë secili.

SKEMA E PLAY OFFIT

Prishtina shpallet kampione për edicionin 2018/19. Ndërsa në total bardhekaltërit kanë fituar për herë të dhjetë kurorën e dyfishtë në Kosovë.

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Pas incidentit, përjashtohen 3 lojtarë

10 May, 2019 @22:37

Pas inicidentit në çerekun e tretë të ndeshjes së katërt të serisë finale të PlayOffit, tashmë referët kanë përjashtuar nga…

RAHOVECI - PRISHTINA

Sulmohet Edo, zbrazet palestra në çerek të tretë

10 May, 2019 @22:30

Në fund të çerekut të tretë u desht të zbrazet palestra. Një top i hedhur i Deshon Minnisit me qëllim…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Epërsi dyshifrore pas 20 minutave

10 May, 2019 @21:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 32-45 në favor të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: +4 për Rahovecin

10 May, 2019 @21:01

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina, rezultati aktual është 22-18 në favor të vreshtarëve. Fred Richardson me…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Prishtina

10 May, 2019 @20:41

Janë caktuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Prishtinës. RAHOVECI: Fisnik Juniku, Deshon Minnis, Fred Richardson, Arian Qallaku, Andre…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga