Të gjitha lajmet

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20.

Njoftimin për baseketbollistin e Milwaukee Bucks e ka bërë të ditur MundoDeportivo, ndërsa ekipi në fjalë ishte më i miri në sezonin e rregullt.

Bucks eliminoi Boston Celticsin në gjysmëfinale të Konferencës Lindore me rezultat 4-1 për të arritur finalen e Konferencës.

Sa i përket Gasolit, nuk dihet nëse do të jetë plotësisht i gatshëm edhe për Kampionatin Botëror në basketboll Kina 2019, që nis më 31 gusht.

GAME 6: SIXERS - RAPTORS

Nuk dorëzohen, finalisti caktohet në ndeshjen e 7

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:33

Philadelphia 76ers, shënoi fitore ndaj Toronto Raptorsit më lehtë se sa që pritej. Sixers e mposhti kundërshtarin me rezultat 112-101. …

GAME 6: BLAZERS - NUGGETS

Lillard e McCollum dërgojnë serinë në ndeshjen e shtatë

FOTO/ nba

10 May, 2019 @11:05

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur Denver Nuggetsin me rezultat 119-108 në ndeshjen e gjashtë, e barazoi serinë në 3-3. …

GAME 5: WARRIORS - ROCKETS

Fiton ndeshjen, humbë yllin

FOTO/ nba

9 May, 2019 @10:58

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, shënoi një “fitore të Pirros” ndaj Houstonit mbrëmë me rezultat 104-99. Kjo për…

GAME 5: BUCKS - CELTICS

Pas 18 viteve në finale të Konferencës

FOTO/ nba

9 May, 2019 @10:33

Milwaukee Bucks, pas humbjes në ndeshjen e parë kundër Bostonit, duke e mposhtur në katër ndeshje rresht kundërshtarin, u kualifikua…

GAME 4: CELTICS - BUCKS

Një fitore larg finaleve

FOTO/ nba

7 May, 2019 @10:19

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë, Milwaukee Bucks tani është shumë afër finaleve të Konferencës Lindore. Bucks e…

Të gjitha lajmet nga NBA