Të gjitha lajmet

RAJON

Kroacia zyrtarizon trajnerin e ri

Foto: HRTSport/via GoogleImages

Kroacia zyrtarizon trajnerin e ri

10 May, 2019 @15:15

Federeta e Basketbollit të Kroacisë ka emëruar trajner të ri të reprezentacionit ish basketbollistin Veljko Mrsic.

Ai sot është prezantuar para mediave si trajner i ri i Kroacisë dhe detyrë kryesore do të ketë kualifikimin e ekipit në Eurobasket 2021.

Mrsic 48 vjeç në prononcimin e parë për media ka thënë se është ambicioz dhe beson në basketbollin kroat. Ai do të zë vendin e Drazen Anzulovicit, nën drejtimin e të cilit Kroacia nuk arriti të sigurojë kualifikimin në Botëror.

MEDIA

Kosovari Divine Myles

Divine Myles, Prishtina/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @11:30

Basketbollisti i Prishtinës, Divine Myles, pritet të veshë tash e tutje edhe fanellën e përfaqësueses së Kosovës, ka bërë të…

KOSOVA NË GRUPIN G

Mundësia e fundit për kualifikueset, në verë

Foto: fiba.basketball

25 February, 2019 @15:05

Pas eliminimit nga faza e dytë para-kualifikuese për në Eurobasket 2021, reprezentacioni i Kosovës do të ketë edhe një mundësi…

KOSOVA - RUMANIA

Kosova mbetet pa fitore!

Foto: FIBA

24 February, 2019 @22:31

Në ndeshjen e fundit të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat 75-79 nga përfaqësuesja e…

GRUPI PARAKUALIFIKUES

Me humbje, Maqedonia siguron kualifikimin

Foto: FIBA.basketball

21 February, 2019 @22:59

Rumanisë i duhej fitore me 14 pikë dallim ndaj Maqedonisë sonte, për të fituar më pas edhe Kosovën, ashtu që…

FENERBAHCE - ANADOLU EFES

Fenerbahçe fiton Kupën e Turqisë

17 February, 2019 @23:03

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e mposhti rivalin e përbetuar Anadolu Efesin në finale të Kupës së Turqisë me rezultat 80-70. …

Të gjitha lajmet nga Eurobasket