Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS / PRISHTINA - YLLI

Prishtina vs. Ylli, pesëshet startuese

TOPSPORTI / ARKIV

Prishtina vs. Ylli, pesëshet startuese

12 February, 2020 @18:56

Gjysmëfinalisti i fundit i Kupës për sivjet përcaktohet pas duelit të sontë mes Prishtinës dhe Yllit, duel i cili fillon në ora 19:00.

PESËSHET STARTUESE:

PRISHTINA: Jordan Johnson, Mikaile Tmusic, Arian Memeti, Dwayne Jackson, Fahro Alihodzic.

YLLI: Valon Bunjaku, Egzon Kuqi, Samir Zekiqi, Terrell Everett, Jameel McKay.

YLLI

Rilind Krasniqi vazhdon me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

2 September, 2020 @21:14

Skuadra e Yllit ka vazhduar kontratën me lojtarin Rilind Krasniqi. Kontrata e Krasniqit është vazhduar edhe për një stinor. Ylli…

YLLI

Valon Bunjaku vazhdon me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

31 August, 2020 @20:26

Njëri ndër më të mirët e Yllit në stinorin e kaluar, Valon Bunjaku, ka vazhduar kontratën me skuadrën suharekase. Bunjaku…

PRIZRENI

Edmond Kryeziu largohet nga Prizreni

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 August, 2020 @17:24

Basketbollisti Edmond Kryeziu, nuk do të jetë pjesë e skuadrës së Prizrenit në stinorin 2020/21. Në një bisedë me TopSportin,…

PRIZRENI

Mendrit Ademi vazhdon me Prizrenin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

28 August, 2020 @11:29

Lojtari Mendrit Ademi, ka vazhduar kontratën me skuadrën e Prizrenit. Ademi do të jetë edhe një stinor te Prizreni, derisa…

FBK

Shtyhen afatet e dhëna nga FBK

25 August, 2020 @16:18

Shtyhet afati për paraqitjen e klubeve dhe afati kalimtar për basketbollisë Pas marrjes së vendimit nga Bordi i FBK-së për…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga